Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

RYCHLE, CHUTNĚ, DIETNĚ – 22. DÍL

Přinášíme vám 22. část receptů, které vám mohou pomoci změnit vaše stravovací návyky.

SNÍDANĚ: Tofu pomazánka s rajskými jablky a 2 ks opečeného tmavého toustového chleba

Suroviny: Základ jedna kostka Tofu , 80g rajského protlaku, nejlépe udělaného doma, stroužek česneku, sůl
Postup: Do základu zašlehejte rajský protlak a rozetřený česnek. Osolte.

 

Postup pro přípravu domácího rajského protlaku:
Zralá rajčata pokrájíme, vložíme do kastrolu a za stálého míchání rozvaříme. Pak je propasírujeme přes husté síto a získanou hmotu dále vaříme za stálého míchání, až dostatečně zhoustne. Když je protlak dostatečně hustý, přidáme sůl a cukr.

 

SVAČINA:  250ml Banánové koktejlu s jablkem


OBĚD: Tuňákové pesto s žitnými špagetami
Suroviny: 80g Žitné špagety, 80g konzerva tuňáka v olivovém oleji petržel, sardelová pasta, bílý jogurt, olivový olej, citronová šťáva, sůl a mletý pepř
Postup: V mixéru rozmixujte tuňáka, 2 lžíce oleje, sardelovou pastu (opatrně dávkujte – je aromatická!). Do rozmixované směsi přidejte čerstvý mletý pepř a bílý jogurt a zakapejte citronem. Do uvařených těstovin vmíchejte vzniklé tuňákové pesto a ozdobte petrželkou.

SVAČINA: Mrkev s tvrdým sýrem
1ks mrkve s 50g tvrdého sýra do 20% tuku

VEČEŘE: Bylinkový salát s roketou (4 porce)
Suroviny: ½ hlávky salátu lillo biondo (česáčku), 150g rokety svazek  portuláku, svazek směsi bylinek, 3 lžíce piniových oříšků, 200g cherry rajčat, 2 lžíce balzamového octa, 1 lžička středně ostré hořčice, sůl, pepř, trochu olivového oleje
Postup: Salát rozebereme na listy a omyjeme. Roketu a portulák přebereme a omyjeme. Vše osušíme a natrháme na kousky. Bylinky omyjeme, osušíme a nadrobno posekáme. Piniavé oříšky nasucho opražíme. Koktejlová rajčata omyjeme a rozpůlíme.
Ocet smícháme s hořčicí, solí a pepře. Poté do zálivky zašleháme olej. Všechny přísady připravené na salát smícháme v misce. Přelijeme je salátovou zálivkou, ještě jednou opatrně promícháme a salát rozdělíme na talíře. Posypeme piniovými oříšky.