Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Rychle, chutně, dietně - 15. díl

Přinášíme vám patnáctou část receptů, které vám mohou pomoci změnit vaše stravovací návyky.

 

Snídaně

Energetická hodnota: 250 kcal

Melounová miska - 250 g žlutého melounu, nejlépe vychlazeného, nakrájíme na kostičky do misky. Potřeme dva plátky knäckebrotu a 150 g sýra cottage nebo Lučiny

 

Svačina

Smícháme jeden nízkotučný jogurt se lžičkou ovesných vloček

Energetická hodnota: 200 kcal

 

Oběd

Plněné cukety (4 osoby)

Energetická hodnota 1 porce: cca 1480 kcal

 

1 vejce, 4 malé cukety, sůl, 60g celozrnných sušenek, 1 malá cibule, 50g  nastraouhaného parmazánu, 6 lžic olivového oleje, 1/2 svazku bazalky, čerstvě namletý pepř, kajenský pepř, olej na vymazání formy

 

1. Cukety omyjeme, blanšírujeme asi 2 minuty ve vařící osolené vodě, necháme vychladnout a podélně rozpůlíme. Poté lžící vydlabeme co nejvíce dužiny.

2. Vydlabanou dužinu jemně nakrájíme, sušenky nadrolíme. Cibuli oloupeme, jemně nasekáme a přidáme 1 lžíci oleje. Dužinu, sušenky, cibuli, vejce, parmazán, 4 lžíce olivového oleje a bazalku dobře promícháme. Ochutíme pepřem, kajenským pepřem a solí a směsí npalníme vydlabané půlky cuket. Směs shora přetřeme zbylým olivovým olejem a v jemně vymazané formě pečeme v předem vyhřáté troubě na 200 ˇˇ%0987 °C asi 15 až 20 minut. Podáváme teplé i studené.

 

Svačina

1 pokrájené jablko

Energetická hodnota: 200 kcal

 

Večeře

Těstoviny s šunkou a žampiony

Energetická hodnota: 1200 kcal

 

Široké nudle, žampiony, pórek, libová šunka, olej, nízkotučná smetana

 

Ve slané vodě vodě uvaříme 50g širokých nudlí. Pokrájíme 100g žampionů a 100g pórku. Směs podusíme na 1 lžíci oleje a přídáme 60g libové šunky. Vmícháme 2 lžíce nízkotučné smetany a smícháme s nudlemi.