Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Nehubnete? Možná za to může sůl!

Snažíte se redukovat svou váhu a po počátečním úbytku kil se ručička na váze zastaví a ne a ne se pohnout dolů? Možná vaše tělo zadržuje příliš mnoho vody kvůli příliš slané stravě.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Buďte v pohodě a zhubnete!

10 psychologických triků při hubnutí

Nehubnete? Možná vám něco chybí!

 

Příčiny zadržování vody v těle
Příčin zadržování vody v těle může být víc. Většinou se tyto problémy objevují před očekávanou menstruací, užíváním nevhodné antikoncepce, v zimních měsících kvůli nedostatku pohybu, nebo nesprávnou životosprávou. Což znamená, že konzumované potraviny obsahují příliš konzervantů a mnoho soli. U osob s překyseleným organismem se minerály spojí s kyselinami a vytvoří sůl, která se pak uloží v mezibuněčných prostorách, naváže na sebe vodu a ta v těle zůstane. To ovšem neznamená, že byste měli minerály úplně vyloučit, jen se vyhýbejte sodíku, protože ten má tendenci zadržovat vodu nejvíc.

Jak poznat, že tělo vodu zadržuje
Většinou zpozorujete, že vám přibývají centimetry především v oblasti pasu a břicha, dále se objevují otoky a dlouhotrvající pocity plnosti a těžkosti. Nepříjemným důsledkem zadržování vody bývá také celulitida. Rovněž se vám nedaří zhubnout ať se sebevíc snažíte.

Co omezit a co ne
Největší chybou, které se můžete dopustit je, že začnete málo pít. Pitný režim rozhodně dodržujte. Co naopak musíte omezit je příjem soli. Nestačí pouze méně solit připravovaná jídla, důležité je volit potraviny s minimem soli. Vyhýbejte se uzeninám, slaným sýrům, konzervám a instantním jídlům. Také popíjení alkoholu ve spojení s konzumací slaných brambůrek může napáchat hodně škody. Sůl a alkohol totiž společně zpomalují průchod vypité vody tělem. Stačí 9 gramů soli, aby vaše tělo zadrželo v tkáních na den až dva litr vody. Uvědomte si, že litr vody představuje 1 kg.

Jak se zadržované vody v těle zbavit
Zvyšte příjem diuretických potravin jako je chřest, špenát, petržel, zelený čaj atd. Nebo konzumujte více minerálů, především draslíku, který pomáhá vodě dostat se do buněk tam, kde je ho třeba. Draslík najdete v brokolici, meruňkách, pomerančích apod. Zkuste i bylinné koncentráty z aloe vera. Pokud z těla odstraníte přebytečnou vodu můžete zhubnout až 3kg na váze a váš organismus bude snadněji spalovat tuk, zmizí vám otoky a nerovnoměrně silné části těla.


Autor: Monika Kuželová