Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Co je lepší, šťáva z hroznů nebo červené víno?

Je známo, že sklenička červeného vína k jídlu je zdraví prospěšná, neboť podporuje trávení. Kromě toho červené víno obsahuje látku resveratrol, která má  protirakovinné účinky a chrání nás před srdečními onemocněními. Co když ale červené víno nepijeme. Můžeme jej nahradit šťávou z hroznů?

 

ČTĚTE TAKÉ:

Káva, alkohol a hubnutí. Jde to dohromady?

Žijte zdravě a tělo vám poděkuje

Clean eating – jezte čistě!

 

Vítaná plíseň
Pro francouzská vína je typické, že se nechávají přezrát, pak jsou náchylnější k infekci plísní Botritis cynerea, která prorůstá do hroznů. Rostlina se brání tak, že produkuje právě resveratrol, který pak přechází do vína. Poslední výzkumy ukazují, že resveratrol se může vyskytovat také v bílém víně. Réva ale musí být pěstovaná v severních částech země.

Moc resveratrolu
Najdete ho ve slupkách a jadérkách červené vinné révy. Tato látka má silné antioxidační a antibakteriální účinky. Detoxikuje buňky, tkáně, orgány a celý organizmus. Brání stárnutí buněk a zpomaluje proces degenerace mozku při některých neurologických onemocněních (př. Alzheimerova choroba). Z posledních laboratorních studií vyplývá, že šťáva z hroznů modré révy vinné také potlačuje růst nádorových buněk v počátečním stadiu karcinomu prsu. Preventivně působí i u nádoru prostaty a zpomaluje první stadia dalších zhoubných nádorů. Vědci z Tufts University zjistili, že hroznová šťáva zlepšuje paměť a koordinaci.

Resveratrol a hroznová šťáva
Čistá šťáva z odrůd modré révy concord a révy okrouhlolisté má srovnatelné s účinky jako  červené víno, neboť je pěstována v chladném a vlhkém podnebí, které vytváří ideální podmínky pro infekci vinné révy houbami. Šťáva z hroznů concord a révy okrouhlolisté je koncentrovanější formou antioxidantů a rostlinných živin než hrozny samotné. Devadesát procent živin z hroznů se nachází ve slupkách a semenech, což jsou součásti hroznů, které většina lidí při jejich konzumaci v čerstvém stavu odstraňuje. Pokud se ale z těchto hroznů vyrábí šťáva slupky a semínka zůstávají poměrně dlouho ve směsi i s dužinou. Díky tomu se do šťávy účinné flavonoidy a další polyfenoly vylouhují.

Kolik červené hroznové šťávy denně bychom měli vypít?
Kvůli srdci, cévám a celkovým účinkům na zdraví se doporučuje 1-2 skleničky o objemu 120- 240 ml. Vzhledem ke značnému množství přírodního cukru byste ji měli pít místo ochucených nápojů a limonád nebo jako doplněk potravin, nikoliv jako náhražku vody. Když si jí naředíte minerálkou, získáte osvěžující nealkoholický nápoj.


Autor: Monika Kuželová