Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Udělejte si zmrzlinu doma

Osvěžit se v horkých dnech můžeme různými způsoby a právě jedním z nich jsou i zmrzliny. Ovšem ne vždy máme nějakou po ruce. Není ale nic snažšího, než si ji vyrobit doma, čerstvou a z ingrediencí, které máme nejraději.

 

Ovocná zmrzlina

 

Potřebujeme měkký tvaroh, zakysanou smetanu a libovolné ovoce. Vše odměříme v poměru 1:1. Cukr přidáme podle chuti . Vzniklou směs vyšleháme tyčkovým mixérem a rozdělíme do umělohmotných kelímků a dáme do mrazáku. Při podávání můžeme zmrzlinu dochutit mletými oříšky, pistáciemi, kakaem, griotkou nebo strouhanou čokoládou.

 

Jahodová zmrzlina

 

Očistíme ½ čerstvých jahod, přidáme pokrájený banán a promícháme s dvěma lžícemi třtinového cukru. Směs dáme do mrazáku a necháme ji tam nejlépe přes noc. Řádně zmrzlé ovoce rozsekáme v mixeru na jemnou tříšť a pak přilijeme trochu sladké smetany. Mixujeme a doléváme smetanu až do takové hustoty, která nám vyhovuje. Při podávání ozdobte ovocem, šlehačkou nebo čokoládovou polevou.

 

Ovocná dřeň

 

Můžete použít  zralé broskve, jahody, angrešt, rybíz, maliny atd. Očištěné ovoce nasypte do mixéru, podle chuti přidejte pískový cukr a polovinu pytlíku kyseliny citronové, vše rozmixujte. Vzniklou směs naporcujte do umělohmotných kelímků a dejte zmrazit. Při podávání ozdobte mátou a ovocem.

 

Zmrzlina z kiwi

 

Celý košíček kiwi oloupejte a dužinu promíchejte s 250 ml kondenzovaného mléka, jedním vanilkovým cukrem a lžící pískového cukru a rozmixujte na hladkou kaši. Poté ušlehejte tři šlehačky spolu se ztužovačem a vše opatrně promíchejte dohromady. Rozdělte do umělohmotných kelímků a dejte do mrazáku. Při podávání ozdobte strouhanou čokoládou, pistáciovými oříšky či mandlemi.

 

Lehká zmrzlina

 

Utřete dva  žloutky do pěny spolu se dvěma polévkovými lžícemi moučkového cukru a z bílků vyšlehejte sníh. Poté 250 ml šlehačky vyšlehejte do husté hmoty. Vše opatrně smíchejte a dochuťte vanilkovým cukrem, dužinou z vanilkového lusku nebo skořicí.

 

Zmrzlina z mraženého ovoce

 

Rozmixujte ½ kg ještě zmraženého ovoce se lžící moučkového cukru v ledovou kaši. Poté dál míchejte a postupně přilévejte 250 ml mléka Tatra, dokud se směs nepromění v hustou hmotu. Podle chuti můžete ještě dosladit. Směs naporcujte a dejte zmrazit. Při podávání ozdobte ovocem, kouskem čokolády a strouhanými oříšky. Můžete přidat i mátu.