Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Cottage sýr pro hubnutí

Čerstvý sýr Cottage je superpotravinou mezi mléčnými výrobky. Ve 100 gramech se skrývá jen 6 gramů tuku, asi 3 gramy sacharidů a úctyhodných 12 gramů bílkovin. V součtu to dělá přibližně 100 kalorií. Poctivý Cottage by měl obsahovat jen mléko, mléčné bílkoviny, trošku soli a smetanu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zelenina na sladko

Ovesné vločky - snídaně šampiónů

Vajíčko pro štíhlou linii

 

V regálech supermarketů najdete Cottage různé hustoty, slanosti i chuti. Stačí si vybrat podle svého jazýčku. K dispozici bývají většinou balení o obsahu 150, 180 nebo 200 gramů, narazit můžete ale také na 500 gramové balení.

Výhodou Cottage je, že se prodává ve skladných kelímcích, takže není problém vzít si ho kamkoliv se lžičkou s sebou.

Když se přenesete přes to, že je tato potravina vlastně sýr, můžete ho jíst také na sladko. Získáte tak dietní, výživný a chutný dezert, který vám poskytne spoustu proteinů a nemusíte se bát sníst celé balení.

Zkuste Cottage použít v těchto kombinacích a už nikdy nebudete muset přemýšlet o tom, co si dát k odpolední svačině:

Cottage na sladko: smíchejte Cottage s kokosem a medem nebo skořicí a lžičkou zavařeniny. Výživnější alternativa ochuceného jogurtu je rázem na světě. Pro sladké variace vybírejte sýr s menším podílem soli. Místo tvarohu ho také uplatníte při pečení koláčů - tam zase sáhněte po jeho hustější verzi.

Pomazánka:
smíchejte Cottage s nadrobno nakrájenou ředkvičkou a jarní cibulkou. Osolte a opepřete a skvělá pomazánka je hotová. Ani zde se fantazii meze nekladou, takže klidně vyzkoušejte Cottage „budapešť“ s mletou a čerstvou paprikou nebo ho dochuťte česnekem a namažte na jednohubky.

 

clanek_jidelniecek_600x150.jpg

 

Tzatziki: nastrouhejte na jemno salátovou okurku a místo smetany nebo bílého, tučného jogurtu přimíchejte Cottage. Pak už jen česnek, sůl a pepř a můžete si smlsnout na dietním a osvěžujícím řeckém pokrmu.

Salát: suchý natrhaný salát s nakrájenými rajčaty, paprikou a okurkou uspokojí málokoho. Dresinky bývají drahé, tučné a plné různých příměsí. Vyklopte na salát kelímek Cottage, posypte ho čerstvými bylinkami a dochuťte kořením podle svého. Letní večeře nemůže vypadat lépe.

Lívance: klidně se pusťte i do tepelné úpravy tohoto hrudkovitého sýra - smíchejte balení Cottage,  100 ml mléka, 2 vejce a asi 70 g celozrnné mouky (množství přizpůsobte podle hustoty Cottage i druhu mouky). Lijte těsto na rozpálenou pánev, opečte je z obou stran a pak dozdobte skořicí, arašídovým máslem a čerstvým ovocem.

 

 

Autor: Veronika Staňková