Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Proč pít vodu s citronem

Prospět svému organismu můžete zcela jednoduchým a levným způsobem. Stačí když každé ráno vypijete sklenku teplé vody s vymačkanou šťávou z poloviny citronu. Už po měsíci se může váš zdravotní stav výrazně zlepšit.

Kouzlo tohoto ranního nápoje vám rádi prozradíme:


Podpora imunitního systému
Citronová šťáva je bohatým zdrojem vitamínu C a draslíku. Vitamín C chrání organismus před nachlazením, draslík před vysokým tlakem a zároveň podporuje nervový systém.

Vyrovnává pH
Citron je, i přes svou kyselost, skvělá zásadotvorná potravina. Zásadité pH uvnitř organismu je důležité pro zdraví.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Léčivá síla citonů

Citrusy a hubnutí

7 příznaků nedostatku vitamínu C

 

Pomáhá hubnout
Citron je rovněž bohatý na vlákninu pektin, která pomáhá překonávat pocit hladu. Bylo též zjištěno, že lidé konzumující více zásadotvornou (alkalickou stravu), hubnou rychleji.

Čistí organismus

Teplá voda stimuluje trávicí systém a rytmické smršťování svalstva trávicího ústrojí. Protože je citronová šťáva rovněž bohatá na vitamíny a minerály pomáhá čistit střeva od toxinů.

Působí močopudně
Citronová šťáva pomáhá vyplavit nežádoucí látky z těla, jelikož zvyšuje frekvenci močení. Toxické látky jsou vylučovány rychleji a častěji, což udržuje zdravý močový trakt.

Čistí kůži

Vitamín C pomáhá odstraňovat vrásky a skvrny z pleti. Citronová voda pomáhá odstraňovat toxiny z krve, což pomáhá udržet i čistou pleť.

Hydratuje organismus:
Dehydratovaný organismus vede k zhoršení funkcí organismu, ke stresu, zácpě, únavě atd.


Autor: Monika Kuželová