Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Zázračný citron: Pomůže s očistou, hubnutím i zkrášlováním

Je bohatým zdrojem chemických sloučenin posilujících imunitu, cévy a napomáhajících uzdravení kůže. Také vitamín C je silným antioxidantem, snižuje hladinu volných radikálů a posiluje srdce. Organismus vitamín C využívá i k posílení obranyschopnosti a tvorbě kolagenu, což je látka, která pomáhá při hojení nejrůznějších poranění a bez které by naše pleť nebyla pevná a pružná.

 

ČTĚTE TAKÉ:

7 příznaků nedostatku vitamínu C

Proč pít vodu s citronem

Léčivá síla citronů

 

Očistná citronová kúra
Je výborným a účinným přírodním prostředkem na vyčištění organismu.
Potřebujete pouze 3 dl čisté neperlivé vody a 1 lžíci čerstvé citronové šťávy (nejlépe v bio kvalitě). Obě přísady smíchejte. Nápoj si připravujte třikrát denně a popíjejte ho po doušcích po dobu 14 dnů.


Ranní nápoj na zahřátí a očistu
Tímto prohřívacím a očistným nápojem můžete začínat každý den.
Potřebujete 2 dl horké vody a 1 lžičku citronové šťávy. Obě přísady smíchejte v hrnku a nápoj vypijte nalačno.


Citronová hubnoucí kúra

Účinné látky obsažené v citronech urychlují metabolismus a pomáhají tak při snižování tělesné hmotnosti. Navíc nás po kyselé chuti tolik nehoní mlsná. Po dobu 6–8 týdnů popíjejte 3x denně půl litru vlažné vody s přídavkem 3 lžic čerstvé citronové šťávy. Opravdu to funguje (pokud se ovšem nebudete přejídat...)!


Nápoj na žlučové kameny
Na odstranění žlučových kamínků je výborný starý ruský recept: každé ráno nalačno vypijte 1 panáka panenského olivového oleje smíchaného s 1 lžící citronové šťávy. Pak 2 hodiny nic nejezte a nepijte. Nápoj užívejte po dobu tří měsíců. Již po 14 dnech začnou z těla odcházet menší žlučové kamínky. Poznáte je podle toho, že plavou na hladině, mají voskovitou konzistenci a jasně zelenou barvu.


Citronová pleťová maska
Tahle svěží maska vaši pleť zjemní, vyhladí a vyčistí. Potřebujete na ni sníh ušlehaný ze 2 bílků, do kterého vmícháte 2 polévkové lžíce citronové šťávy. Vzniklou směs naneste na dokonale odlíčený suchý obličej a dekolt a nechte působit asi 20 minut. Pak pleť opláchněte teplou vodou a ošetřete krémem.


Zpevnění nehtů
Šťáva z citronu skvěle posiluje nehty, zabraňuje jejich lámavosti, třepení a tvorbě záděr. Stačí si jednou denně potírat a masírovat nehtová lůžka citronovou šťávou.


Lék na bolest v krku
Při bolavém a podrážděném krku si můžete pomoci jednoduchým domácím léčivým prostředkem z citronové šťávy.
Potřebujete 1 lžíci kvalitního tekutého medu a půl lžičky čerstvé citronové šťávy (nejlépe v bio kvalitě). Obě ingredience smíchejte dohromady a pomalu cucejte v ústech.

 

 

Maska na suché vlasy
Tento ovocný balzám posílí především křehké a lámavé vlasy.

Potřebujete 1 větší kiwi, které oloupejte a rozmačkejte v misce vidličkou. Přidejte šťávu vymačkanou z 1 citronu, masku naneste na vlasy, zakryjte je igelitem a nechte asi 2 hodiny působit. Pak masku důkladně smyjte vlažnou vodou.

 

 

Zdroj: Prima ŽENY

 

iPrima_zeny.jpg