Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Pročistěte si organismus jídlem

Cítíte se vyčerpaní a unavení? Pak váš organismus může být zanesen velkým množstvím škodlivých látek. Tyto látky tělo není schopno samo bez pomoci dostatečně rychle vyloučit. Pomozte mu proto a zařaďte do svého jídelníčku potraviny, které váš organismus dokonale pročistí.

 

Základem detoxikace jsou čaje

 

Zelený – je bohatý na antioxidanty, pomáhá v boji s toxiny usazenými v těle a zlepšuje trávení. Zároveň potlačuje chuť k jídlu.

 

Kopřivový – pročišťuje, používá se k vyloučení škodlivých látek z těla a povzbuzuje látkovou výměnu.

 

Heřmánkový – pomáhá při problémech s trávením a celkově zklidňuje.

 

Březový – velmi dobře detoxikuje organismus, má příznivý vliv na pleť a dokonce i na ledviny. Je silně močopudný, proto je vhodný pro čištění a odvodňování těla.

 

Chřest

 

Má léčivé a regenerační vlastnosti. Obsahuje velké množství vlákniny a tím pozitivně působí na zažívání. Působí močopudně, podporuje čištění organismu a pomáhá tělo zbavovat usazených škodlivin. Díky vysokému obsahu vitamínů a minerálů působí také blahodárně na psychickou a fyzickou kondici. Rovněž působí jako afrodiziakum.

 

Artyčoky

Jsou bohaté na vitamíny B a C, hořčík, železo a karoten. Obsahují také látku cynarin, která omlazuje buňky, chrání játra, snižuje cholesterol a působí příznivě na trávění.

 

Česnek

Pomáhá z těla vylučovat některé potravinové přísady, je přírodním antibiotikem, snižuje hladinu cholesterolu, chrání proti parazitům a vysokému krevnímu tlaku. Také stimuluje enzymy v játrech a tím v nich aktivuje vylučování odpadních látek.

 

Listová zelenina

 

Jedná se o zeleninu, u které se konzumují listy nebo stopky (salát, špenát, zelí, kapusta, čekankové listy apod.). Jí se v syrovém stavu, ale i tepelně upravovaná. Pravidelná konzumace této zeleniny může údajně snížit riziko rakoviny. Listová zelenina obsahuje velké množství chlorofylu, který má výrazné detoxikační účinky, účinně hojí rány, dezinfikuje a tím předchází vzniku infekce.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zákeřné kalorie a co čím nahradit.

Máte žízeň? Nezapomínejte na pitný režim.

Umíte odpočívat?

 

Jablečný ocet

 

Obsahuje jablečný pektin, vitamíny C a B a další minerály. Odstraňuje škodlivé látky z těla, pomáhá při redukci nadváhy, upravuje narušené trávení a mikroflóru střev a rovněž posiluje organismus. Kromě toho ještě snižuje cholesterol a vysoký krevní tlak.

 

Červená řepa

 

Dokáže čistit krev a zachytit jedovaté kovy. Je bohatá na vlákninu, podporuje trávení, činnost žlučníku a jater. Díky ní se nejen pročistíte, ale také zkrásníte, protože obsahuje kyselinu listovou a značné množství křemíku.

 

Ovoce

 

Je plné prospěšných látek, třeba vitamínu C, vlákniny a různých druhů antioxidantů. Jablka například snižují hladinu cholesterolu a upravují hladinu cukru v krvi, v syrové formě pomáhají při zácpě, dušená zase proti průjmům. Kiwi obsahuje velké množství draslíku a účinně pomáhá v boji s volnými radikály. Švestky jsou zase bohaté na antioxidanty.

 

Jáhly

 

Vyloupaná zrnka prosa obecného jsou sytá a výživn. Obsahují vlákninu a bílkoviny. Posílit jimi můžete ledviny, zlepšují metabolismus, mají pozitivní vliv na žaludek, slinivku břišní a slezinu.

 

Houby šitaké

 

Pro jejich léčivé účinky se jim říká také elixír života. Používají se hlavně v čínské a japonské kuchyni. Potlačují zvýšený krevní tlak a posilují imunitu organismu. Také na sebe vážou těžké kovy, které pak dokážou vyloučit z organismu.

 

Hlíva ústřičná

 

Kromě vitaminů řady B a vitaminů D, C, K obsahuje také stopové prvky jako je železo, draslík, fosfor, sodík, zinek, selén, bór a jód. Snižuje krevní tlak, upravuje hladinu cholesterolu, diabetikům omáhá snižovat hladinu cukru v krvi. Také zlepšuje metabolismus a regeneruje vnitřní orgány. Rovněž pomáhá astmatikům, alergikům a lidem trpícími různými záněty, kloubovými a kožními onemocněními.

 

Řeřicha

 

Tuto bylinku můžete využít při jakékoliv detoxikační kúře. Ulehčí vašemu trávení. Díky draslíku působí močopudně, takže čistí a posiluje ledviny. Zároveň také pročišťuje krev a obsahuje antioxidanty jako třeba vitamín C a vitamíny skupiny B.