Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Čínská medicína: Tipy pro každodenní stravování

Kořeny tradiční čínské medicíny sahají až do doby 3000 let před naším letopočtem. Také u nás si získala velkou oblibu, protože často dokáže pomoci tam, kde klasické západní lékařství nestačí. Kromě využívání bylin a akupunktury je výživa hlavním nástrojem čínských lékařů. Díky poznatkům čínské medicíny je možné vyléčit různé zdravotní potíže, upravit stravovací návyky, ale také zhubnout.

Zásady stravování podle čínské medicíny se v mnoha bodech shodují se současnými doporučeními. Mezi tyto zásady patří jedení čerstvých, průmyslově nezpracovaných potravin. Měli byste upřednostnit jednoduchá jídla, která nejsou složená z více než pěti složek. Snažte se konzumovat více ovoce a zeleniny, než masa. Nepřejídejte se, jezte pestře, pravidelně, pomalu, v dobré náladě a nic nepřehánějte. Když některé pravidlo porušíte, nic se neděje - důležité je si jídlo užít a vychutnat.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Stravování podle Ajurvédy

Jídlem proti rakovině

Nachlazení zažeňte zeleninou a bylinkami

 

Nikdy byste neměli ráno vynechat snídani – ta je podle rad čínských lékařů nejdůležitějším jídlem dne. Snídaně by neměla obsahovat potraviny, které u nás běžně snídáme, jako jsou jogurty, sýry nebo syrové ovoce a zeleninu, protože ochlazují organismus. Optimální je naopak například obilná kaše se skořicí nebo teplá polévka, po kterých si můžete v odpoledních hodinách dopřát i něco méně zdravého, aniž by to zatížilo Váš organismus.

Obecně nedoporučované potraviny jsou výrobky z bílého cukru a mouky, všechny produkty z kravského mléka, pečená, smažená a fritovaná jídla, chladné a sladké nápoje, ale překvapivě také čerstvá zelenina a ovoce. Čínská medicína totiž doporučuje zeleninu i ovoce krátce podusit, aby bylo jídlo lépe stravitelné a nezatěžovalo energetickou dráhu sleziny. Naopak velmi doporučované jsou obilniny, luštěniny, koření, polévky a veškerá dušená jídla.

Protože čínská medicína zastává pravidlo umírněnosti, ani tato pravidla nemusejí být dodržována na sto procent. Člověk by se měl vždy řídit zdravým rozumem a dávat přednost potravinám, po kterých se cítí lépe. V zimě je tedy rozumnější jíst teplá jídla, v létě zase více ovoce a zeleniny.

Čínská medicína rozděluje potraviny podle pěti elementů  - dřevo, oheň, země, kov a voda. Ideální jídelníček by pak měl obsahovat potraviny od každého z těchto elementů, aby byl pestrý, zdravý i chutný. Každý by přitom měl respektovat potřeby svého těla.

Hubnutí a správnou činnost trávicího ústrojí také můžete podpořit akupunkturou a užíváním čínských bylinek.