Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Chutě a jejich vliv na člověka

Chutě jsou neodmyslitelnou součástí jídelníčku. Určují, které potraviny si koupíme, co uvaříme a co sníme. Jejich kombinování by ale mělo být vyvážené. Pokud máte sklon konzumovat jednu chuť více než jinou může to o lecčems svědčit.

Existuje šest základních chutí: sladká, slaná, kyselá, pálivá, hořká a trpká. Tradiční indická medicína ajurvéda přisuzuje každé chuti určité vlastnosti. Pokud ve vašem jídelníčku převažuje jedna chuť může to být známkou tělesné nerovnováhy způsobující různá onemocnění.

Sladká chuť
Zdroj: obiloviny, ovoce, zelenina, mléko, sezamová semena, mandle, datle, fíky, lékořice, kostival a fenykl. Dále sladkosti vyráběné z jednoduchých cukrů, které by ale do zdravé výživy patřit neměly.

Vlastnosti: vyživuje všechny tělesné tkáně, omlazuje. Je nejvhodnější chutí pro mysl a poruchy nervů. Na fyzické úrovni zabezpečuje výstavbu a obnovu buněk. Na duševní úrovni dává spokojenost, mír a harmonii.

Nadužívání způsobuje: obezitu, cukrovku, narušené a oslabené trávení, zvracení, únavu, výskyt parazitů, onemocnění horních cest dýchacích.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Proč jíme?

Clean eating - jezte čistě!

Zelenina - pro zdraví a hubnutí

 

Slaná chuť
Zdroj: mořská či kamenná sůl, mořské řasy.

Vlastnosti: očišťuje tělo, cévy a změkčuje tělesné orgány. V malých dávkách podporuje chuť k jídlu a má projímavé účinky. Slaná chuť je též vyživující a přispívá k růstu těla. V malém množství má schopnost zdůraznit jiné chuti obsaženy v jídle. Správně osolené jídlo by nemělo nikdy chutnat slaně. Sůl způsobuje smělejší mysl a zvyšuje sexuální touhy. Mnozí jogíni její konzumaci snižují.

Nadužívání způsobuje: zvracení, zadržování vody v těle, kožní vyrážky, plešatost, předčasnou tvorbu vrásek a urychlené stárnutí, krvácivost, vysoký krevní tlak, impotenci.

Kyselá chuť
Zdroj: kyselé ovoce, kysané mléko, kysaná zelenina, miso, šípky.

Vlastnosti: občerstvuje, očišťuje, zlepšuje chuť k jídlu, snižuje nadýmání a podporuje trávení. Je podobně jako slaná chuť chutí vnějších smyslových zážitků. Na citové úrovni vyvolává pocity žárlivosti, závisti a frustrace.

Nadužívání způsobuje: závratě, předčasné stárnutí, pálení a svědění.

Pálivá chuť
Zdroj: bazalka, pepř, skořice, hřebíčky česnek, cibule, šalvěj, papriky, zázvor, ředkvičky, ostré koření.

Vlastnosti: podporuje chuť k jídlu a čistotu dutiny ústní. Má za následek vysušování tělesných tekutin (tuk, mateřské mléko, sperma) a hubnutí. Podporuje pocení a vykašlávání. Je užitečná při problémech s parazity. Zintenzivňuje ostatní chutě. Znásobuje intenzitu zážitků, stimuluje a jako taková je návyková. Podporuje koncentraci a uvolňuje inspiraci. Medicinálně se může použít na zlepšení trávení a odstranění toxicity, zejména z krve.

Nadužívání způsobuje: sucho v ústech, žízeň, pálení žáhy, bolest, horečku, vysychání sexuálních tekutin a hubenost.

Hořká chuť
Zdroj: hořké léčivé byliny - kořen pampelišky lékařské, routa vonná, myší chvost obecný. Dále echinacea a aloe vera, salát a zelená listová zelenina.

Vlastnosti: očišťující, vysušující, léčivá, introvertní. Potlačuje sexuální touhu. Odstraňuje toxicitu především z trávicího traktu. Léčí kožní onemocnění, snižuje horečku. Je nepřítelecm virů, mikrobů a jakýchkoliv parazitů. Na citové úrovni vyvolává pocity nespokojenosti a trpkosti.

Nadužívání způsobuje: bolesti hlavy, neohybnost, vyhublost, střevní koliku a snížení sexuální touhy.

Trpká chuť
Zdroj: luštěniny, syrová jablka, byliny - jitrocel, medvědice lékařská a malinové listy.

Vlastnosti: očišťuje, vysouší a léčí. Je introvertní a stahující. Zastavuje krvácení, průjmy, podporuje scelování a léčení ran. Na citové úrovni způsobuje nejistotu ve styku s okolím, pocity strachu a úzkosti.

Nadužívání způsobuje:
bolesti hlavy, vyhublost, žízeň, zácpu a sníženou sexuální touhu.

Použití v léčbě
Sladká, hořká a trpká chuť vnášejí do organismu chladivou energii. Hodí se pro léčení  horečky, nebo vysokého tlaku. Slaná, pálivá a kyselá chuť mají pro změnu ohřívající energii, která pozitivně působí při nadýmání a snižuje výskyt otoků.


Autor: Monika Kuželová