Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

7 červených potravin, které chrání před rakovinou prsu

Přirozeně barevné potraviny, tedy ovoce a zelenina, obsahují určité rostlinné pigmenty, které mohou pomoci předcházet rakovině prsu. Vybírejte ale jen takové, o kterých víte, že nejsou chemicky ošetřené. A čím je ovoce a zelenina barevnější a má plnější barvu, tím je také zdravější.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Žijte zdravě a tělo vám poděkuje

Cvičením proti rakovině

Vláknina v jídelníčku

 

Rostlinné pigmenty se nazývají anthocyaniny  a patří do skupiny flavonoidů, u kterých byly pozorovány ochranné vlastnosti proti rakovině. Anthocyaniny se přirozeně vyskytují v ovoci a zelenině červené, modré nebo purpurové barvy.

1. Červené zelí
Hlávka zelí obsahuje 36 různých anthocyaninů, které chrání organismus před rakovinou. Preventivní účinky proti rakovině má také díky svému vysokému obsahu antioxidantů. Pokud antioxidanty tělu schází, nastává metabolický problém označovaný jako oxidační stres, který bývá také jedním z rizikových faktorů pro vznik rakoviny.

2. Červená řepa
Podobně jako červené zelí obsahuje látky s protirakovinnými účinky a hodně vzácných minerálních látek: sodík, draslík, vápník, jód i kobalt. Proto je výborným spojencem odtučňovacích procedur a součástí léčivých diet při chorobách jater a ledvin. Posiluje imunitu, zmírňuje průběh chřipky nebo nastuzení, reguluje krevní oběh, předchází zácpě a má příznivé účinky na vlasy i pokožku, hlavně při ekzémech. Vařená červená řepa dodá tělu rozpustné vlákniny snižující hladinu cholesterolu.

3. Ředkvičky
Bohaté na antioxidanty. Bylo prokázáno, že pomáhají snížit šíření buněk rakoviny prsu. Kromě toho laboratorní studie s japonskými klíčky ředkvičky dokázaly, že významně snižují výskyt nádorů mléčné žlázy.

4. Červená mrkev
Plná beta-karotenu podobně jako oranžové odrůdy. Červená a purpurová barva navíc značí antioxidační sílu.

5. Jablko
Červené a růžové slupky ukazují na přítomnost anthocyaninů potlačujících rakovinné bujení... a navíc quercetin- flavonol, který inhibuje růst karcinomu prsu podle laboratorní studie v petriho misce.

6. Sladké brambory - batáty
Růžové nebo fialové slunky mají vysoký obsah antioxidantů. Oranžové tělo naznačuje obsah beta karotenu, u kterého bylo prokázáno, že snižuje riziko rakoviny prsu až o 25%, pokud se konzumuje pravidelně. Japonská studie na krysách ukázala, že extrakt ze sladkých brambor redukuje existující rakovinné nádory prsu a brzdí růst nových.

7. Hrozny
Vyberte si červené pro bohatý výskyt antioxidantů ve slupce. Dostanete stejnou složku protirakovinovou složku jako z vína, ale bez alkoholu.


Autor: Monika Kuželová