Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Brazilská guarana pro zdraví a hubnutí

Stále více lidí se začíná opět zajímat o přírodu a nejrůznější bylinky a jejich účinky. A právě brazilská guarana, jejíž účinky jsou vědecky prokázány, pro nás může být tím nejlepším začátkem.

 

ČTĚTE TAKÉ:

5 receptů na hubnutí – vyzkoušejte mocnou sílu chilli papriček

Cizrna pro zdraví a hubnut

Goja obohatí váš jídelníček o zdraví


V Brazílii je guarana ceněna víc než káva a denně ji užívají miliony lidí ve formě různých nápojů, v prášku anebo v tabletách. Tak jako se v Čechách hojně pije pivo, tak v Brazílii se užívá guarana ve všech podobách. U nás znají guaranu hlavně profesionální řidiči, kteří potřebují být na dlouhých cestách bdělí, nebo vysokoškoláci, kteří ji užívají zejména při zkouškovém období jako pomoc a povzbuzení při učení.

 

V čem tedy tkví přínos guarany z Brazílie a jaké jsou důvody ji vyzkoušet?

Důvod č. 1 – Detoxikace těla

Složení originální brazilské guarany je přímo neuvěřitelné. Má nejvyšší obsah guarany – 71,5 % celých pomletých semen, protože jedině tak mohou být zachovány všechny účinné látky, minerály a vitamíny, které na člověka blahodárně působí jako celek. Obsahuje také vysoké množství guaraninu, dále velké množství tříslovin, červené barvivo, pryskyřici, dextrin, vitaminy C, PP, B1, B2, vápník, železo, škrob, tuk, bílkoviny a další biologicky aktivní látky. Bez problémů pročistí naše tělo a při pravidelném užívání z něj odvede všechny škodlivé látky. Detoxikace těla je pak zásadní nejen pro naše zdravi, ale například i pro úspěšné hubnutí. Bez řádné detoxikace totiž může být hubnutí problém i v případě, že dodržujeme všechny stravovací i pohybové zásady.

„V době pobytu v Brazílii mi guaranu doporučili místní, a protože mi pomohla, nedám na ni od té doby dopustit,“ popisuje cestovatel Bronislav Háhl a pokračuje: „Po návratu z Brazílie mi došla a naivně jsem si myslel, že v nich není žádný rozdíl a šel jsem si ji koupit do lékárny. Ale účinky se nedají absolutně srovnat s tabletkami z Brazílie. Účinek tablet guarany, které jsou vyrobené jen z extraktu guarany, se nedá srovnat s těmi, které jsou vyrobeny z pomletého semena guarany.“

Důvod č. 2 – Dodání energie
Realitou dnešní doby jsou stres, vysoká zátěž organismu nebo náročná zaměstnání, takže není divu, že všichni potřebujeme pořádnou dávku energie. O to více v létě, kdy horké počasí ještě výrazněji vyčerpává. Síla brazilské guarany je v jejích semenech obsahujících guaranin (přírodní kofein) a další řadu látek, které pozitivně působí na organismus člověka a dlouhodobě ho stimulují. Přírodní kofein obsažený v semenech se od kofeinu v kávě zásadně liší tím, jak na organismus působí. Stimulační účinky guaraninu nastupují pomaleji, tak do jedné hodiny, ale vydrží mnohem déle, a to 6 až 8 hodin.

Důvod č. 3 – Podpora hubnutí

Guarana ale dokáže pomoci i esteticky, a to při hubnutí. Kdo by v dnešní době a hlavně v létě neřešil hubnutí? Veřejnost už pomalu přestává věřit chemickým preparátům v podobě zázračných pilulek a postupně se přiklání k přírodě, pohybu a změně životosprávy. Velkým pomocníkem při snaze zhubnout je právě guarana. Jak bylo zjištěno, směs brazilské guarany a dalších příměsí působí jako účinný hubnoucí nápoj. Dokáže navodit pocit sytosti a při redukčních dietách dokonce potlačuje chuť k jídlu.

Důvod č. 4 – Záchrana před kocovinou

Vyrazit si jednou za čas na drink s přáteli je zcela normální a běžná věc. Horší pak už bývají následná rána, kdy se snažíme hledat nejrůznější metody, jak se zbavit kocoviny. Ač se to nemusí zdát, tak brazilská guarana dokáže pomoc i před kocovinou.

Důvod č. 5 – Útlum bolesti
Brazilská guarana podporuje efekt léků a má mírně analgetické účinky. Výrazně zlepšuje účinnost acylpyrinu a vitaminu C. K tomuto neobvyklému "koktejlu" je dobré se uchýlit tehdy, jakmile člověk cítí, že se o něj začíná pokoušet rýma, nachlazení nebo chřipka. Léky v této kombinaci zabírají víc a rychleji.

Důvod č. 6 – Zvýšení koncentrace
Udržení koncentrace je problém, který řeší téměř každý. Všichni máme při práci nebo studiu své krizové hodiny (například po obědě nebo kolem půlnoci), přes které se ne a ne dostat. Přírodní cestu pro zvýšení a udržení koncentrace tak představuje brazilská guarana.

Důvod č. 7 – Omlazení
Pravidelné užívání guarany má totiž zjevné omlazující účinky. Hladká hydratovaná pleť bez hlubokých vrásek, vyživené vlasy nebo mladistvý vzhled jsou dokonalou tečku na závěr.

Víte, že… ... brazilští indiáni připravují nápoj spařením prášku z brazilské guarany vroucí vodou nebo mlékem? Údajně je tak vydatný, že jeden šálek vystačí na celý den, aniž by cokoliv jiného konzumovali. Guarana se může v podobě tyčinek žvýkat, přidávat do ovocných i alkoholických nápojů. Díky vysokému obsahu tříslovin používají indiáni originální brazilskou guaranu proti průjmu a při úplavici. Její vynikající působení na lidský organismus je v mnoha směrech umocněno ještě tím, že i při dlouhodobém užívání nemá žádné vedlejší účinky.

 

iPrima_zeny_v2.jpg

 

Zdroj: Prima ŽENY