Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Máte občas potíže s trávením? Zkuste anýz!

Určitě se vám už stalo, že vám po jídle bylo těžko, cítila jste se nadmutá. Potíží vás může zbavit anýz. A nejen to, tato zázračná bylinka má mnoho dalších pozitivních účinků nejen na zdraví, ale i krásu. Kromě toho je velmi šetrná, proto je vhodná i pro děti.

 

ČTĚTE TAKÉ:

12 důvodů proč jíst dýňová semínka

Není rýže jako rýže

Chcete zhubnout? Jezte kaktus!


Tato jednoletka patří mezi jedno z nejstarších koření na světě, je příbuzná fenyklu, kopru a kmínu. Kvete bílými květy a může dorůstat do výšky až 60 cm. Díky jeho aromatickým vlastnostem je využíván obzvlášť jako koření do pokrmů, přísada při výrobě parfémů, past a ústních vod a pro úpravu chuti a vůně léčiv.

Vypěstujte si anýz sama
Vyberte slunné stanoviště chráněné před větrem. Nejlépe se mu bude dařit v lehké hlinitopísčité půdě s dostatkem vápníku. Semena vysévejte od března do dubna do řádků do hloubky 1 až 2 cm.

Rostlinky se objevují až po 3 týdnech od výsevu. Rostou velmi pomalu. Bílé květy se začínají objevovat v červenci. Průběžně se zbavujte plevele a půdu kolem okopávejte. Anýz zalévejte pouze v suchém období. I když anýz dorůstá až do zhruba půlmetrové výšky, dá se pěstovat i v truhlících a květináčích.

Kdy sbírat a jak skladovat
Plody sklízejte po odkvětu (v srpnu) ještě před tím než dozrají. Květenství seřízněte a sušte buď zavěšené (semínka zachytávejte do podložky pod květenstvím), nebo rozprostřené (pak semena oddělte od stonku mnutím) na suchém místě. Semínka uchovávejte v uzavíratelné nádobě nebo sáčku v suché místnosti.

Léčivé účinky
– pomáhá při odkašlávání
– proti nadýmání
– zvyšuje sekreci žaludečních šťáv
– zvyšuje chuť k jídlu
– zklidňuje zažívací ústrojí
– účinný na plísňové onemocnění a mykózy
– je močopudný
– tlumí křeče, bolesti a migrény
– zvyšuje tvorbu mléka u kojících matek
– je vhodný při celkovém oslabení organismu
– drcený pomáhá při škytavce a zápachu z úst
– krátce povařený anýz v mléce má relaxační účinky
– využívá se při průjmech nebo otravě jídlem

Jelikož je to bylinka s obzvlášť šetrným působením, můžete ji podávat i dětem např. při nachlazení.

Využití v kuchyni

Mletý nebo celý anýz dochutí sladká i pikantní jídla, například koláče, cukroví, keksy, omáčky, pečivo, nakládané okurky nebo alkoholické nápoje. Dále si z něj můžete vyrobit také nálev nebo čaj, který vám uleví při nejrůznějších zdravotních problémech. Anýz má sladce kořeněnou chuť připomínající lékořici nebo hašlerky s příchutí fenyklu.

 

Autor: Monika Kuželová