Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Jak vybrat správné oblečení na paddleboard a surf na pláž?

Chystáte se na dovolenou k moři na paddleboard nebo surf, abyste načerpali energii a sílu na zbytek roku? Máme pro vás perfektní tipy na to, jak vybrat oblečení na pláž a také do vody. Víte, jak se obléci, abyste se nespálili nebo si neporanili pokožku? V článku najdete vše potřebné.

Proč si oblékat tričko do vody
Lycra trika jsou vhodná na nošení do vody. Proč si ale oblékat triko do moře, není to trošku divné? Ne, není. Lycra trika jsou vyrobena z rychleschnoucího a prodyšného materiálu, který chrání pokožku před vyrážkou a odřeninami. Další velkým úkolem je ochránit pokožku před slunečními paprsky a před spáleninami. Tak se vyhnete příjemné alergické reakci na slunce, která se může v teplých krajinách poměrně záhy dostavit. Chystáte-li se na paddleboard, surf nebo kite v teplých vodách, určitě si sebou přibalte lycra triko. Slaná voda, v kombinaci s pískem a ostrými slunečními paprsky, je velmi agresivní na kůži. Právě proto se řada dovolenkářů spálí, a místo volna probdí celou noc s velkými bolestmi nejen na ramenou, ale také na celých rukách a horní polovině těla. Lycra trika koupíte v upnutém i volném střihu. Ochrání vás jako 50+UPF, blokují 98 % ultrafialového záření.

Jak vybrat plavky?

Podívejte se na skvělý model plavek zvaný boardshorts. Jak se koupací kraťasy liší od ostatních plavek? Rozdíly hledejte hlavě v kvalitě materiálu, mírně odlišném střihu a jiném upevnění kolem pasu. Plavky se vyrábí z rychleschnoucích látek, jsou odolné vůči oděru. V porovnání s běžnými plavkami jsou delší a volnější, k jejich výrobě byly použity stretchové materiály, takže vám zajistí maximální volnost. Když spadnete ze zlomené vlny, plavku budou stále držet na místě jako přikované, ale vy neztratíte volnost pohybu. Skvělé, že? Jestli hledáte tu nejlepší značku plavek, podívejte se rozhodně na výrobce Quiksilver.

Proč vybírat krátký neopren?
Jestli jste zimomřivý typ a chystáte se na léto na kite nebo surf do teplých destinací, bude vám stačit krátký neopren. V letních destinacích vám budou shorty (tedy krátké neopreny) stačit. Neopren vás zahřeje a také ochrání pokožku před slunečním zářením, poškrábáním od pádla nebo flosny. V neposlední řadě vám poslouží jako prevence před surf vyrážkou. Díky neoprenu můžete efektivněji a rychleji plavat, protože poskytuje určitou míru výtlaku. Jestli hledáte kvalitní letní neopreny, podívejte se na firmy jako ION, Billabong, ProLimit či Rip Curl.

Kupte si kvalitní boty do vody
Boty do vody by neměly při žádném letním sportu chybět. Proč? S vodní obuví se snadněji budete pohybovat na břehu a budete nastupovat lépe do vody. A hlavně, boty ochrání vaše chodidla před poraněním. Obuv má také protiskluzovou podrážku a využijete ji třeba při jízdě na windsurfu či stand-up paddleboardu.

Jak na výběr vhodné pokrývky hlavy

Nezapomeňte na pokrývku hlavy a přibalte si sebou klobouky nebo kšiltovky, které hlavu dokonale ochrání. Vyberte si tu správnou velikost a ten nejlepší tvar. Neradi se převlékáte na pláži? Kupte si převlékací poncho. Skvělá vychytávka vás při převlékání na pláži ochrání před zraky kolemjdoucích a navíc vám poslouží jako ručník, případně vás zahřeje, když vám bude zima.

Už víte, co si sbalíte na dovolenou?
Jestli se chystáte na paddleboarding, surf nebo kite do teplých krajin, nákup oblečení nepodceňte. Jak se vám líbil náš výběr oblečení? Dali jsme si záležet a zvolili jsme to nejlepší a nejvhodnější, aby byla vaše dovolená plná zážitků bez zbytečných spálenin a škrábanců. Užijte si volno naplno.