Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Jak si užít podzimní prázdniny v Praze?

Podzim je úžasný. Podívejte se na ty barvy! Vnímejte, jak se příroda chystá na zimu, nechte se hladit po tvářích chladivým větrem, užívejte si domácí teplo a pohodu, zatímco venku řádí déšť a fujavice. Načerpejte energii z každé minuty slunečních paprsků babího léta. A konečně letos přestaňte podceňovat významnost i kouzlo podzimních prázdnin!
   
Podzimní prázdniny jsou sice krátké, ale pokud je spojíte s víkendem, máte jedinečnou možnost nabrat elán pro nadcházející podzimní a zimní měsíce. A že zůstáváte v Praze? To vůbec nevadí, protože i zde se dají zažít nesčetná podzimní dobrodružství.

Nechte se inspirovat těmito tipy na ten nejlepší pražský podzim a uvidíte, že tyto prázdniny získají zcela nový rozměr:

Kolečkové bruslení - nazujte kolečkové brusle a běžte se projet podél Vltavy. Od modřanského kina můžete vyrazit buď směrem na Zbraslav nebo k Palackému náměstí. Nikam nespěchejte a během projížďky si stihněte všimnout krásy řeky, okolní přírody i pocitu, jako byste byli na cizokrajné dovolené. Zastavte se v některém z občerstvení na zmrzlinu nebo ovocné pivo a vyvolejte si tak příjemné vzpomínky na doznívající léto.

Běhání s draky - podzim a pouštění draků patří nerozlučně k sobě. Zúčastněte se některé z pořádaných Drakiád - třeba té v zahradě nemocnice pod Petřínem, kde se kromě pouštění draků bude také malovat na obličej, hrát loutkové divadlo nebo kde můžete vidět přehlídku dravých ptáků. Pokud na organizované akce příliš nejste, vyrazte se svým drakem třeba na hřiště na letišti Točná - tam budete mít jistotu, že se neocitnete v bezvětří, děti se mohou vyřádit na prolézačkách a dospělí na workoutových hrazdách.

Barevné toulky - vezměte psa, klidně toho od sousedů, nebo děti, nebo partnera, nebo nikoho - a vydejte se na toulky podzimní přírodou. Jděte pomalu, vědomě, přítomně. Buďte tady a teď. Vnímejte, čichejte, pozorujte, nasávejte. Prohlížejte si stromy, poslouchejte ptáky, vstřebávejte podzimní atmosféru. Věřte tomu, že lepší metoda na zbavení se stresu, než je dlouhá procházka pod listy stromů, neexistuje. Jen ty otravné myšlenky na práci a povinnosti nechte doma. Aspoň pro jednou.

Městské „hygge“ - na sezení na zahrádce u dvojky bílého je už přece jenom trochu zima. Až budete příště plánovat setkání s kamarádkou, zastavte se spolu v některé z kaváren pro pořádně velkou kávu s sebou a vydejte se do města. Procházejte se pražskými uličkami s horkým nápojem, který zahřeje Vaše ruce, proberte nejaktuálnější novinky, ale nezapomeňte se ani kochat malebnými zákoutími Prahy.

Trocha kultury - národní galerie v Praze nabízí neomezený přístup do stálých expozic pro děti, mládež do 18 let a studenty do 26 let. Vy dospělí si vstup zaplatíte, ale jistě nebudete litovat. Běžte se s Vašimi ratolestmi zdarma podívat do Veletržního paláce nebo do paláců Schwarzenberského, či Šternberského. Trocha kultury nikomu neuškodí, právě naopak!

 

Autor: Veronika Červenková