Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Už jste slyšeli a vyzkoušeli tyto sporty?

S příchodem jara a teplého počasí máte chuť opět rozhýbat svoje zimní tělo. Máte chuť jíst zdravě, čerstvě a lehce, máte chuť vyzkoušet nějakou novou pohybovou aktivitu. Podíváte se na internetové stránky svého oblíbeného fitness centra a tam na vás vykoukne spousta nových názvů a pojmů. Vyznejte se v nich a vyberte si aktivitu, která vás bude bavit!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak se připravit na extrémní běh?

Správné sporty pro pevné břicho

Co s vámi udělá pravidelné cvičení - za hodinu, den, týden, měsíc a rok?

 

Flowing – tento sport, který se inspiroval desetibojem, pochází ze Švédska a je založený na posilování s váhou vlastního těla. Flow znamená plynutí a i při lekcích flowingu plynete a kloužete se – kloužete se po speciální podložce. Díky minimálnímu odporu používaných podložek se z tohoto cvičení stane doslova posilovna na dvou metrech čtverečních! Cvičit může samozřejmě každý, bez rozdílu věku či kondice.

Jumpingskákání na trampolínkách je zábavná aerobní aktivita pro všechny, kteří chtějí zvýšit svou kardiovaskulární kondici i zhubnout, ale nebaví je běhání nebo aerobic. Na trampolíně zapojíte střed těla, potrápíte rovnováhu a pěkně popoženete krev v žilách – to vše za doprovodu motivující hudby. Cvičení je velice pestré a zábavné – vždyť kdo by se nechtěl vrátit do proskákaného dětství a přitom hubnout? A pozor – jumping je český vynález!

TRX – Total Body Resistance Exercise představuje trénink, zatěžující celé tělo. Závěsné cvičení rozvíjí tělesnou sílu pomocí funkčních pohybů a dynamických poloh. Během lekce se poperete se dvěma popruhy s úchyty, které se stanou vaším cvičebním nástrojem. Potřebovat budete jen svou vlastní váhu těla a uvidíte, že další závaží je zcela zbytečné.

Port de Brasvychází z klasického tance a baletu a dokáže nejen uvolnit vaše tělo i mysl, ale také pěkně zpevnit svaly. Na lekcích Port de Bras se naučíte držení těla, eleganci pohybu, ale také zlepšíte vnímání svého těla v prostoru. Důraz je kladený na svaly břicha a zad, což vám pomůže proti jejich bolestem!

Piloxingpilates a boxing, to je piloxing. Zdánlivě neslučitelné pohybové aktivity se spojily, aby vašim svalům poskytly nový impuls. Na rozdíl od lekcí pilates budete při piloxingu spalovat podkožní tuk – a na rozdíl od boxu se hezky protáhnete. Výsledkem by měla být štíhlá, pružná a pevná postava.

Les Mills – tréninkový program, pocházející z Nového Zélandu, má tři odnože – Bodypump, Bodycombat a Bodybalance. Bodypump je cvičení s činkou, tvarující celé tělo, za doprovodu rychlé, rytmické hudby. Bodycombat spojuje kardio zátěž s posilováním – je inspirovaný bojovými uměními a dostane vás neuvěřitelně rychle do formy! Bodybalance představuje pomalejší styl, ve kterém se promítají prvky jógy, tai chi i pilates.

 

 

660x250_2.jpg

 

Autor: Veronika Červenková