Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Sport jako elixír mládí

Mládí představuje v dnešní společnosti významnou hodnotu. Abychom vypadali mladě a svěže, podnikáme různá opatření, od nákupů krémů proti vráskám, přes držení diet, až po podstupování kosmetických operací.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Otužujte se a budete se cítit lépe

Sestavte si svůj vlastní trénink

Kolik energie spálíme při sportu

 

To, jak mladě či staře někdo v určitém věku vypadá, je dáno jednak genetikou, ale také životním stylem a celkovým přístupem k životu. Některé faktory, jako jsou třeba genetické dispozice, ovlivnit nelze, nicméně to, jakým způsobem zacházíme se stresem, co si vkládáme do úst, jak pečujeme o vlasy a pleť a jakým pohybem opečováváme svoje tělo, ovlivnit můžeme.

Sport a pohyb jako takový je elixírem mládí, který nemohou nenahradit ani ty nejdražší kosmetické přípravky - a zde je několik důvodů, proč tomu tak je.

Delší život - cvičení nám nesmrtelnost bohužel nezajistí, ale dokáže výrazně prodloužit naše roky. Snižuje vysoký tlak, působí jako prevence srdečních onemocnění, komplikuje život diabetu druhého typu, osteoporóze i různým druhům rakoviny. Kdo je nemocný, nikdy mladě a zdravě vypadat nemůže.

Štíhlejší tělo - štíhlí lidé vypadají mladší, naopak nadváha ubírá roky života a přidává roky stáří. Je jedno, zda běháte, posilujete, cvičíte jógu nebo chodíte na dlouhé vycházky - každá chvilka, kterou nestrávíte na gauči před televizí se počítá.

Hezčí pleť - cvičení stimuluje kardiovaskulární systém, jenž má pak větší schopnost prokrvovat a zásobovat kyslíkem všechny tkáně našeho těla. Díky důkladnému prokrvení se do pleti a kůže dostane mnohem víc živin a pokožka pak vypadá svěže, zdravě a mladě. Když se při sportování zapotíte, odplaví se z organismu nežádoucí toxiny, kůže se pročistí a bude zářit.

Psychická pohoda - fyzická aktivita redukuje míru stresu, tím pádem i množství vrásek. Pohyb má  navíc jednoznačně pozitivní vliv na naši náladu. Díky těšení se na sport, následnému vyplavení endorfinů i celkovému zklidňujícímu a uvolňujícímu efektu, je cvičení tím nejlepším antidepresivem. Pozitivně myslící, dobře naladěný, šťastný člověk vždy vypadá mladší, než zakaboněný, smutný a podrážděný morous.

Pneuservis pro tělo - tak, jako auto nerado jezdí v zimě na letních pneumatikách a požaduje pravidelné měnění oleje i prohlídky motoru, tak i naše tělo potřebuje údržbu v podobě cvičení. Zahálející svaly ochabují, tukové zásoby přibývají, kosti měknou a řídnou, vnitřní orgány stávkují a klouby i páteř bolí - takové neduhy jsou atributem stáří a lze je jednoduše oddálit i zmírnit pravidelným pohybem.

Neutrácejte zbytečně peníze za nefunkční omlazující procedury a zázraky slibující oční krémy - jděte si zaběhat a sami uvidíte, jak skvěle se budete cítit a jak mladě vypadat.

 

660x250_2.jpg

 

Autor: Veronika Červenková (Staňková)