Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Spalujte tuky intervalovým tréninkem

Není žádným tajemstvím, že se při dlouhodobější aerobní aktivitě v nižší a střední intenzitě, energie čerpá z podkožního tuku. Tělo spálí zásobní cukr ze svalů - tzv. svalový glykogen, pak sáhne po glykogenu v játrech a nakonec mu nezbude nic jiného, než pálit tuk a někdy také bohužel svalovou hmotu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejnáročnější intervalový trénink specializující se na břišní svaly

Nejnáročnější intervalový trénink specializující se na spodní část těla

Nejnáročnější intervalový trénink specializující se na horní končetiny

   
Zádrhelem dlouhých běhů a dalších kardio cvičení je ten, že po několika málo trénincích se organismus na zátěž adaptuje a výkonnost i hmotnost začne stagnovat. Řešením je vysoce intenzivní intervalový trénink, který velmi snadno do svého tréninku vpasujete, aniž byste o něm museli nějak zvlášť přemýšlet.
   
Intervalový trénink funguje v podstatě na principu překvapení - vaše svaly si nemohou být nikdy jisty, kdy se rozhodnete sprintovat nebo zrychlit tempo, proto kalorie pálí v jednom kuse, metabolismus se udržuje ve vysokých otáčkách a tím, že jste nuceni rázem zapojit sílu svalů, je stimulujete a tělo po nich pak nesahá jako po zdroji energie.
   
Inspirujte se těmito tipy, jak se díky intervalům zbavit podkožního tuku a zlepšit svou výkonnost:

Sprinty - je jedno, jestli jste běžec - začátečník, nebo běháte dlouho a dobře. Tím, že v průběhu svého výběhu zařadíte několik rychlých rovinek, zapojíte mnohem víc svalů v těle, ale také donutíte svoje srdce přeřadit na vyšší obrátky - zkrátka celé tělo probudíte z poklidného tempa, na které je zvyklé. To samé platí pro jízdu na kole, kolečkových bruslích nebo domácí cvičení - na chvíli zatněte zuby a makejte na 150%.

Sprint do kopce - nevyhýbejte se strmým kopcům, vyhledávejte je. Klidně si dejte jeden několikrát za sebou a cestou dolů tempo zvolněte. Ke všem sportům potřebujte svaly nohou a ty díky sprintům do kopce dokonale posílíte. Zvýšíte sílu svalů, výbušnost, kondici, ale také své běžecké sebevědomí.

Dřepy s výskokem - kdykoliv v průběhu běžeckého tréninku zpomalte a proveďte několik dřepů s výskokem (15 - 20). Poté svaly neprotahujte, ale hned se zase vydejte na cestu. O svoje kolena se nebojte - pokud Vás trápí, dělejte dřepy jen do půlky.

Angličáky - jsou skvělým cvičením na pálení tuku, zvýšení celkové fyzické kondice a zlepšení síly paží, zad i nohou. Můžete je zkoušet doma i venku. Proveďte rychle 10 opakování, pak si dejte 15 vteřin pauzu a to stejné zopakujte 3x za sebou. Uvidíte, že během několika málo minut budete zničení jako po hodině v posilovně. Začněte ve stoji, poté dřepněte, položte dlaně před sebe, zaskočte nohama do vzporu, udělejte klik (dotkněte se hrudníkem podložky), zvedněte se do vzporu, skočte do dřepu a nyní výskok s tlesknutím nad hlavou.

Po intervalovém tréninku se nezapomeňte důkladně protáhnout.

 

660x250_7.jpg

 

Autor: Veronika Červenková