Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Jak se zbavit pneu kolem pasu?

Rozložení tělesného tuku mají na svědomí naše geny. Zatímco ženám se ukládá především na stehnech, bocích a hýždích, muži mají sklon k rostoucímu bříšku. Vlivem nezdravého a stresujícího životního stylu se ale nelichotivá pneumatika může objevit u každého, bez rozdílu pohlaví i věku. Nemůže za ni ale jen větší bříško - tuk se rád uvelebí také na bocích i na zádech a pak vzniká nenáviděný „muffin top“ - převis nad lemem kalhot.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Chcete štíhlé boky? 5 cviků, které vám pomohou.

Chcete mít vosí pas? Máme pro vás tipy na cvičení.

Cvičte a hubněte podle typu vaší postavy

 

Do pneuservisu tělo bohužel zavést nejde - pokud se chcete tukových zásob kolem pasu zbavit, zkuste dodržovat následující pravidla:

Nehladovte - když chcete zhubnout rychle a uberete si moc jídla naráz, tělo se vyplaší a místo toho, aby se tuku zbavovalo, si ho bude střežit jako poklad. Kalorie ubírejte postupně, nehladovte, jezte pravidelně a po malých dávkách.

Pijte vodu - když nebudete dost pít, nebudete ani hubnout. Při dehydrataci má organismus tendenci zadržovat vodu tam, kde je to jen možné - a oblast kolem pasu je skvělým zásobníkem. nedělejte proto ze sebe velblouda a neschraňujte vodu v podkoží - raději ji tělu dopřejte zvenčí a uvidíte, že se bříško rázem zmenší.

Buďte v klidu - stres je viníkem číslo tři (prvním je strava a druhým fyzická neaktivita). Naučte se pravidelně relaxovat, nenechte se rozhodit drobnými nezdary a nezapomeňte ani na to, že je velmi důležité ventilovat průběžně svoje emoce, a to nejen ty pozitivní! Mnohdy člověk polyká křivky do břicha a tíhu světa nese na svých bedrech - symbolicky tloustne pak právě tam.

Nesolte - solíme moc. Sůl je už v potravinách přirozeně obsažená a vůbec není nutné je dosolovat. Ano, solená jídla mnohem lépe chutnají a ano, sůl se podílí na zadržování vody v těle, vysokém krevním tlaku, horší funkci ledvin i na hromadění tuku v centru těla.

Běhejte - tuk se nejlépe pálí, pokud se hýbete aspoň 30 - 40 minut v aerobním pásmu vaší tepové frekvence. Běhání je proto ideální pomocník - nejen, že dokáže pálit tuk rychlostí blesku, ale také je přirozený, nic kromě svých nohou k němu nepotřebujete a je zcela zadarmo.

 

clanek_fithall_TV_v2_600x150.jpg

 

Cvičte vzpory - klekněte si na podložku a ruce opřete o předloktí. Pak natáhněte dozadu obě nohy a srovnejte tělo tak, aby kotníky, boky a ramena tvořily přímku. Vydržte aspoň 20 vteřin a pak povolte. Vzpory zpevní celý střed těla, posílí paže a jsou jako dělané na faldíky na spodní části zad.

Důvěřujte procesu - ani Řím nebyl postavený za jediný den. Proto buďte trpěliví a vytrvalí - dobře jezte, cvičte a odpočívejte, s nikým se nesrovnávejte, nevzdávejte se a uvidíte, že to tuk časem vzdá.

 

 

Autor: Veronika Staňková