Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

6 cviků pro pevné hýždě a stehna

Pomalu končí éra vyhublých modelek s chlapeckými tvary - o slovo se hlásí plnější brazilské křivky. Zaoblené ženské pozadí se musí líbit snad každému, a nejjednodušší cestou, jak ho dosáhnout, je posilování. I když Vám příroda nenadělila to správné množství hmoty v zadních partiích, nezoufejte. Na rozdíl od prsou jsou hýždě tvořené svaly, a ty lze vytvarovat poctivým cvičením, takže se mohou zakulatit i ženy s rovnějším typem postavy.


ČTĚTE TAKÉ:

Jak se zbavit celulitidy na stehnech a hýždích

Jak správně posilovat dolní končetiny a hýždě

Naďa a její cviky na dolní končetiny - kompletní video

 

Procvičujte poctivě zadní partie následujícími cviky a uvidíte, že se výsledky zanedlouho dostaví.

Schody - úplně nejjednodušším a zároveň velmi efektivním cvičením na zadek je obyčejná chůze do schodů, či do kopce. Při této přirozené pohybové aktivitě zapojíte téměř všechny skupiny svalů dolní poloviny těla. Nevynechejte proto žádnou příležitost vyšlápnout si schody nebo vyjít prudký kopec. Na eskalátory a lanovky nadobro zapomeňte.

Dřepy - dřepy (tzv. squaty) a jejich variace představují královskou cestu k pěknému pozadí. Při dřepu (ať už se závažím nebo bez) nikdy nedojděte až do bodu, kdy stehno a lýtko svírá ostrý úhel - tím byste si velmi přetěžovali kolena. Dřepy, které se cvičili v minulosti v tělocviku na základní škole, jsou vysloveně škodlivé. Při cvičení nespěchejte a plně se soustřeďte na práci svalů.

Židle - jestliže je pro Vás správné provedení dřepu obtížné, vezměte si na pomoc obyčejnou židli. Na židli opakovaně dosedejte a vstávejte - uvidíte, že se Vaše pozadí po chvilce ozve. I při tomto jednoduchém cvičení správně dýchejte - s dosednutím nadechněte a při vstávání vydechněte. Záda držte stále rovná a ramena uvolněná.

Zvedání pánve - lehněte si na zem na podložku a pokrčte kolena. S výdechem zvedejte boky vzhůru ke stropu, chvilku vydržte a s nádechem se vracejte zpět k zemi. Nikdy nepovolujte úplně. Proveďte alespoň pět sérií po deseti opakováních. Jestliže by pro Vás bylo cvičení příliš jednoduché, použijte činky (nebo jiné závaží), kterými boky zatížíte.

Zakopávání - v kleku na podložce opřete o zem předloktí a s výdechem zvedejte patu jedné nohy vzhůru ke stropu. Vyzkoušejte různé variace - cvičte s nohou propnutou, pokrčenou, provádějte pohyb do strany nebo chvilku vydržte v krajní pozici. Až ucítíte jemné pálení v půlce, nohy vystřídejte. Při cvičení neprohýbejte bedra a pravidelně dýchejte.

Šikmé výpady - klasické výpady, které posílí stehna i hýždě, je celkem obtížné provést správně. Koleno nesmí jít před patu, záda musí být v přirozené poloze, ramena daleko od uší. Šikmé výpady potrápí Vaše pozadí ještě lépe. Stoupněte si s chodidly na šířku boků. Pravou nohou zašlápněte za tu levou co nejvíc do strany (doleva), jako byste dělali tzv. pukrle. Nohy střídejte a vnímejte, jak hýždě  zabírají. Po cvičení svaly protáhněte.

 

Autor: Veronika Staňková