Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

NOVÝ SERIÁL: Fit po Vánocích s Marií – 5. díl

Polovina seriálu bude za námi. Stále poctivě cvičíte s Marií? Jak se vám naše nová videa líbí? Nezapomínáte se po cvičení protáhnout? 

 

Po skončení tréninku se díky protažení posílené a zatížené svaly začnou regenerovat a navrací se jim jejich délka a pružnost. U lidí, jenž se protahování vyhýbají, je patrné zkrácení svalů a to ve svém důsledku vede ke svalovým dysbalancím a bolestem.
   
Začněte věnovat pozornost své flexibilitě. Zjistěte, kde máte slabiny, zkrácené oblasti nebo nepříjemné pocity. Zkuste na pružnosti svého těla zapracovat. Klidně si pusťte televizi a místo chroupání oříšků si sedněte na podložku a pěkně se protáhněte.

Předešlé díly seriálu Fit po Vánocích naleznete ZDE

Pátý díl a polovina seriálu Fit po Vánocích bude za námi. Tak šup, šup, do cvičebního a začněte cvičit!

 

Novy-serial-Fit-po-Vanocich-s-Marii-5dil.jpg

 

 

Cheat day – prasečí den
Cheat day, neboli lidově řečeno „prasečí den“, je jeden den v dietním režimu, kdy si můžete dopřát naprosto cokoliv, na co máte chuť a dokonce v jakémkoliv množství. Takové dny zařazují do svého striktního stravovacího plánu s velkou oblibou sportovci, připravující se na závody ve fitness, ale i běžní sportovci nebo ti, kteří se snaží redukovat nějaké to kilo.

Možná si říkáte, že je nesmysl, aby vám den, kdy jíte nezdravé, tučné a sladké potraviny, pomohl v dosažení lepších výsledků, ale skutečně pomoct může. Po určité době, kdy dodržujete přísný dietní režim si tělo zvykne na snížený přísun živin a metabolismus se zpomalí. Když zařadíte jednou za čas Cheat day, metabolismus se opět rozhýbe. Nálož tuku a cukru bývá pro organismus většinou takový šok, že přijatou energii ani nestihne uložit v podobě tukových zásob.

Den, kdy můžete jíst cokoliv, působí pozitivně také na psychiku. Odpírat si do nekonečna oblíbené dobroty vyžaduje nadlidské úsilí, ale při představě, že vás za týden čeká volný den, kdy si pamlsek dáte, jde zatnout zuby a vydržet o trochu lépe.

To, jak často Cheat day zařazovat, je velmi individuální. Někomu vyhovuje jednou za měsíc, jinému každý týden. Nejlepší je vyzkoušet si na sobě, co takový den s vaší formou udělá.


Další díl seriálu Fit po Vánocích vám přineseme v pondělí  23. 1. 2017.

Nevíte, jak na zdravou a vyváženou stravu? Nechte si poradit ZDE

Další 6. díl s Marií můžete shlédnout již nyní v Archivu FITHALL TV. Více informací o FITHALL TV naleznete ZDE

Více informací o trenérce Marii si můžete zjistit ZDE