Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Nejnáročnější intervalový trénink specializující se na břišní svaly

Jistě není nutné sáhodlouze vyjmenovávat důvody pro posilování svalů břicha - je jich nespočet. Ať už jde o silný hluboký stabilizační systém, který pomáhá proti bolestem zad, šikmé břišní svaly, účastnící si každé sebemenší rotace trupu nebo posílený povrchový přímý sval břišní, jenž při minimu podkožního tuku dokáže vytvořit pověstný pekáč buchet, bez poctivého tréninku to  zkrátka nepůjde.

 

ČTĚTE TAKÉ:

5 cviků pro lepší držení těla

Cviky pro štíhlá záda, aneb aby nám pod podprsenkou nelezly špíčky :)

NOVÉ VIDEO - Kruhový trénink zaměřený na oblast břicha

Cvičební videa na posílení břišních svalů

 

Říká se, že vzhled břicha je především o jídle. To je pravda, protože pod tukovým krytím svaly nikdy nevyniknou, ale v běžném životě spíš užijeme silné hluboké břišní svaly, než „jen“ pěkně vyrýsovanou svalovou mřížku.

Vzhled břišních svalů ovlivňuje i genetika. Někdo má výrazné šikmé svaly, jiný je získá pouze extrémně tvrdou dřinou. I prokreslenost a hloubka přímého břišního svalu, jakožto i počet „buchtiček“ se může u každého lišit. I když se svým bříškem nejste na sto procent spokojeni, což bývá nejčastěji právě kvůli tukové vrstvě, posilujte ho, protože jeho hlavním úkolem není dobře vypadat, ale hlavně podpírat páteř a být zdrojem síly pro celé tělo.

Zkuste tento intenzivní intervalový trénink a proberte břišní svaly z jarní únavy.

 

Nastavte si na telefonu měřič intervalů na 10 kol po 60 vteřinách a mezi nimi si dejte 15 vteřin pauzu.

1. Zkracovačky - lehněte si na záda, pokrčte kolena, dlaně spojte za hlavou a s výdechem odlepujte lopatky od podložky. Bradu držte daleko od hrudníku a bedra nechte celou dobu nalepená k zemi.

2. Výdrž - po dokončení zkracovaček se s výdechem zvedněte do horní polohy s lopatkami od země, natáhněte paže ke kolenům a držte. Pravidelně dýchejte.

3. Ze strany na stranu - natažené paže snižte ke kotníkům a s výdechem se zkuste pravou rukou dotknout pravého kotníku, aniž byste zvedali bedra od podložky. S nádechem se vraťte na střed a s výdechem se dotkněte prsty levé ruky levého kotníku. Pohyb veďte tahem.

4. Zvedání nohou - položte se na záda a ruce nechte ležet volně podél těla. Nohy zvedněte vzhůru a s výdechem přidejte i nadzvednutí pánve. Nohy jsou po celou dobu cvičení kolmé k podlaze! Nohama nešvihejte, i kdyby měl být pohyb pánví třeba jen centimetrový. Důležité je silové vedení pohybu.

5. Přítahy kolen - tentokrát zvednuté nohy nevytahujte ke stropu, ale přitahujte s výdechem kolena k ramenům. Snažte se při každém přitáhnutí procítit břišní svaly.

6. Výdrž - zůstaňte ležet na zádech a pokrčené nohy zvedněte nahoru tak, aby mezi tělem a stehny vznikl pravý úhel. Dlaně položte zepředu na kolena a s výdechem tlačte dlaně proti kolenům a naopak. Nezapomeňte pravidelně dýchat.

7. Loket - koleno - natáhněte nohy na podložku a dlaně složte za hlavou. S výdechem pak přitáhněte pravé koleno k levému loktu a naopak. Díky rotaci trupu posílíte šikmé břišní svaly.

8. Kočka - klekněte si na kolena a dlaně opřete o podložku. Kolena zvedněte od země asi na 10 centimetrů, držte a pravidelně dýchejte.

9. Vzpor - z pozice kočky natáhněte obě nohy za sebe, srovnejte tělo do jedné roviny a opět držte. Minuta v této poloze se bude zdát nekonečná, ale břišní svaly budou jásat.

10. Horolezec - zaujměte pozici vzporu a s výdechem přitáhněte koleno pravé nohy k pravému loktu. S nádechem vraťte nohu zpátky a s výdechem strany vystřídejte.

Po cvičení břišní svaly pořádně protáhněte!

 

660x250_6.jpg

 

Autor: Veronika Červenková