Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Cvičením proti bolesti krční páteře

Bolesti zad jsou velmi častým problémem dnešní doby. Trpí jimi značná část populace. Mají samozřejmě celou řadu příčin. Počínaje špatným držením těla, přes časté a dlouhé sezení a na vině je samozřejmě také ochablé svalstvo v oblasti zad.

 

Je-li nějaká část zad hodně problematická, pak je to krční páteř. Ta totiž nejvíce trpí nedostatkem pohybu, nepomáhá jí ani  dlouhodobě strnulá poloha hlavy. Právě krční páteř velmi namáhanou částí těla i když se to možná vůbec nezdá. Bolesti s ní spojené mohou vystřelovat i do oblasti ramen, hrudníku nebo se projevit jako časté bolesti hlavy.

 

Proto je velmi důležité krční páteř uvolňovat a protahovat, stejně jako svaly ramen a zad. Inspiraci a vhodná cvičení, která vám opravdu pomohou, najdete nově na portálu FITHALL.cz.

 

Pravidelné cvičení zad a šíje vám zcela jistě napomůže ke zpevnění ochablých svalů. Jakmile se vám podaří svaly zad zpevnit, zlepší se i vaše držení těla. A navíc velmi pravděpodobně předejde nepříjemným problémům a komplikacím.

 

Jste překvapeni a zaskočeni? Nejste sami, důležitost tohoto cvičení si uvědomuje jen zlomek populace. Důležité je, že to nyní budete brát na vedomí a budete se snažit posilovat svalstvo zad  dřív než vás záda začnou bolet. Jednoduché, velmi účinné a přitom časově nenáročné cvičení je  medical pilates, který je rovněž novinkou na portálu FITHALL.cz. Pokud chcete dosáhnout co nejlepších výsledků, doporučujeme toto krátké cvičení zařazovat denně.

 

Stejně jako u každého jiného cvičení nezapomeňte, že cviky se musí provádět pomalu a neméně důležité je soustředit se na správné dýchání. Cvik vždy provádíme na hranici možného pohybu - tedy do místa, kdy již pohyb dále provést nelze či je vyvolána bolest. Vyvarujte se švihových a rychlých pohybů.

 

EXTRA INFO

Medical Pilates
Aplikace metody Pilates s důrazem na rehabilitační účinek cvičení. Odstraňuje svalové disbalance, posiluje hluboko uložené svaly, a oživuje a omlazuje pohybový aparát. Směr v oblasti rehabilitační a behaviorální terapie, který preferuje aktivní pohyb před pasivními procedurami. Je to kombinace toho nejlepšího z rehabilitační medicíny a Pilatesových technik pod odbornou kontrolou lékařů a fyzioterapeutů.