Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Líný muž, líné spermie

Pohyb je všeobecně prospěšný a má pozitivní vliv na náš zdravotní, fyzický i psychický stav. Lenost má ale zajímavý dopad na muže. Ti, kteří sportu moc neholdují mívají i pomalejší spermie.


Chceš-li dítě, sportuj
Fakt, že lenoši mají pomalejší spermie, zjistili američtí vědci. Muži, kteří podle nich tráví před televizí více jak 20 hodin týdně mají jen zhruba polovinu spermií v porovnání s těmi, kteří před televizí nevysedávají vůbec nebo jen velmi sporadicky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Muži, jezte ořechy!

Mužská neplodnost stoupá

Nikotin - zabiják sexu

 

Životní styl ovlivňuje pohyb spermií
Pro studii, jejíž výsledky byly zveřejněny v online listu British Journal of Sports Medicine, vědci získali 189 mužů ve věku od 18 do 22 let. Všechny důkladně vyzpovídali. Zjišťovali jak dlouho a kolik času věnují pohybu, jak se stravují a jak často sledují televizní pořady. Následně je požádali o vzorek spermií. 

Televize  - zabíječ spermií
Muži, kteří sledovali televizi 20 a více hodin týdně, měli o 44 procent méně spermií než ti, kdo se na televizi dívali nejméně, tedy vůbec nebo skoro vůbec.

Pohyb je důležitý
Dalším zásadním faktorem bylo cvičení. Muži, kteří 15 a více hodin týdně se aktivně pohybovali nebo pravidelně cvičili, měli o 73 procent více spermií než ti, kdo cvičili méně než pět hodin týdně. Faktem ale zůstává, že nikdo z testovaných mužů neměl tak nízký počet spermií, že by nebyl schopen počít dítě. Neusínejte ale pánové na vavřínech. Pohyb je pro vás po všech stránkách prospěšný. Nezapomínejte na to.

 

Autor: Monika Kuželová