Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Vnadné křivky do plavek - začněte cvičit už teď

Léto a s ním spojená promenáda v plavkách na březích českých rybníčků, bazénů i exotických pláží se kvapem blíží, a proto je nejvyšší čas začít na své postavě pořádně makat. Sice můžete paniku kolem titěrných sukní a upnutých tílek ignorovat a schovávat se do dlouhých hábitů, ale určitě si léto užijete mnohem víc s vytrénovanými stehny a pevným bříškem, za které se nebudete stydět.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Psychika a hubnutí

Pohyb pomáhá redukovat váhu hned třikrát

Aktivity, které Vám pomohou shodit přebytečná kila

 

Na jaře padá na každého únava, ale právě teď je vhodná doba pro úpravu jídelníčku a pro pravidelný silový i aerobní trénink. Na jaře vše kvete, roste a pučí. Díky letnímu času si můžeme dopřát víc světla a sluníčka a tedy také času pro aktivní pohyb venku, jenž zpevní nejen vaše křivky, ale také posílí psychiku.

Nečekejte na pondělí ani na začátek dalšího měsíce a s tréninkem začněte právě dnes. Nechte se inspirovat některými tipy, jak začít s plavkovou přípravou a uvidíte, že výsledek vás do léta nemine.

Pravidelný trénink - přirozený pohyb je skvělý. Díky němu spálíte většinu přijatých kalorií, aniž byste se museli nějak zvlášť trápit a je také velmi zdravý. Jeho nevýhodou je, že je na něho organismus zvyklý, a proto nemá potřebu sílit a zlepšovat se. Do svého týdenního rozvrhu zařaďte pravidelný silový trénink, při kterém procvičíte celé tělo. Postupně přidávejte zátěž a cvičební seance nevynechávejte. Jděte cvičit hned po práci nebo si na hodinu týdně zařiďte hlídání dětí. Výmluvami kulatého zadečku a pevných paží nedosáhnete.

 

clanek_cviceni_v2_600x150.jpg

 

Běhání venku - běhání je zadarmo, dá se provozovat v každém počasí (není špatného počasí pro běhání, jen špatně oblečeného běžce) a má schopnost požírat tukové zásoby, které nedovolí vašim  zpevněným oblinám vyniknout. Zkuste vyběhnout alespoň 2 x týdně na půl hodiny - na všechno ostatní vám zůstane 167 hodin, takže nedostatek času určitě nemůže být překážkou.

Vytrvalost - možná neuvidíte výsledky hned a to vás může odradit od dalšího snažení. Nyní jde ale o to, kdo se vzdá dřív - vy, nebo přebytečný tuk? Vytrvalost je klíčem k úspěchu a vy se zkrátka vzdát nesmíte. I když je to někdy těžké, máte chuť se na všechno vykašlat a natáhnout se na pohovku s kusem čokolády, nedělejte to. Organismus totiž potřebuje chvilku na to, aby začal správně fungovat a pořádně spalovat. Právě ty okamžiky, kdy se rozhodujete, co dělat dál a pochybujete, jsou ty okamžiky, které odlišují vítěze od poražených.

Soustřeďte se na břicho
- břicho je sídlem vnitřních orgánů, podporuje páteř a tvoří centrum těla. Je dominantní partií, kterou neschováte ani v plavkách v celku. Obden si u večerního sledování televize lehněte na podložku a bříško trapte cvičením až do jemného pálení. Pekáč buchet na břiše se peče spíš v kuchyni (správným jídelníčkem), než v tělocvičně, ale díky procvičení všech jeho svalů dáte svému pasu ten správný tvar.Autor: Veronika Staňková