Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Klik - jeden cvik spousta možností

Posilování prsních svalů je lehce kontroverzím tématem. Muži o silné a vypracované svaly této oblasti stojí, protože ochablý hrudník právě přitažlivě nevypadá. Naopak ženy se často posilování prsních svalů bojí a představují si, že budou jako kulturistky, kterým jejich ženské tvary kvůli činkám zmizely. Každá žena by ale měla svalstvu na hrudníku věnovat pozornost - díky němu totiž mohou prsa vypadat pevnější, větší a přitažlivější.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Prkno - jeden cvik, spousta možností

Výpad – jeden cvik a spousta možností

Dřepy – jeden cvik a spousta možností

 

Abyste efektivně zpevnili přední část hrudníku, můžete vyzkoušet bezpočet možností.

 

Skvělým cvikem na prsní svaly jsou úplně obyčejné kliky. Je to cvik velice přirozený a jednoduchý, a právě pro jeho jednoduchost je často neprávem přehlížen. Pomocí kliků posilujete hlavně prsní svaly, ale při různých variantách se zapojují ve velké míře ramenní svaly, tricepsy, břišní svaly a někdy i zádové svaly.

 

Pokud jste začátečníci, tak klidně při nich zůstaňte klečet na kolenou a dlaně položte daleko od sebe. Pomalu s nádechem přibližujte trup k zemi a s výdechem se odtlačte zpět nahoru. Při provádění kliků neprohýbejte bedra.

 

Možnosti kliků a jejich správné provedení si můžete prohlédnout na videu, které si pro vás připravila trenérka Marie Korseltová.

 

Klik-jeden-cvik-spousta-moznosti.jpg