Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Jak pomocí jógy vytvarovat postavu?

Pokud chcete hezky vytvarovat postavu a zpevnit Vaše svaly, nemusíte se trápit v posilovně, stačí totiž pravidelně cvičit jógu. Formování postavy tímto způsobem je velmi zdravé a zároveň přirozené, protože cvičíte pouze s váhou vlastního těla.

Hlavním rozdílem je to, že svaly při cvičení jógy neposilujete jen v pohybu, jako při klasickém cvičení, ale také izometricky, při delších výdržích v jednotlivých pozicích.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jóga - lék na stres a bolesti zad

Jóga

Vyberte si pohyb, který Vám padne

 

Při takovém posilování se zapojí mnohem více svalových vláken, cvičení je efektivnější a Vy dosáhnete o to dříve svých vysněných výsledků. Nespornou výhodou cvičení jógy je dále posílení svalů, které jsou uloženy hluboko v břiše, ale i drobných svalů podél páteře, které se během klasického posilování příliš nezapojují. Zpevněním těchto svalů pak docílíte krásně plochého břicha a ulevíte si od bolesti zad.

Díky tomu, že při cvičení jógy kombinujete delší výdrže v jednotlivých pozicích s protahováním, dosáhnete toho, že Vaše svaly budou nejen pevné a vytvarované, ale také pružné a hezky štíhlé.

Cvičební videa s jógou naleznete zde