Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Jakou jógu si vybrat?

Jóga je skvělá. Nejen, že vyladí vaše tělo tak, aby bezchybně fungovalo, ale také vás zbaví stresu a přinese do vašeho života trochu zklidnění a harmonie. Spousta lidí si stále chybně myslí, že je jóga nenáročná a pomalá, ale nic se nemůže víc vzdalovat pravdě. Na první pohled pomalé a klidné cvičení totiž provází bouře uvnitř těla. Bouře, která popohání metabolismus, rozhýbává krev v žilách, ale také reguluje práci hormonů.

 

ČTĚTE TAKÉ:

10 jógových pozic proti menstruačním bolestem a PMS

Klíč k lepšímu sexu - jóga

Cvičení zaměřená na jógu


O nenáročné cvičení se v žádném případě také nejedná. Jóga zapojí všechny svaly vašeho těla, a to dokonce i ty, o kterých nemáte ani tušení. Z lekcí budete odcházet vždy pořádně zpocení!
   
Typů jógy je nespočet - vyznejte se v hlavních z nich a vyberte si pro sebe tu pravou:

Hatha jóga - styl jógy, který je součástí, tzv. 4. základní duchovní cesty jógy. Hatha jóga se stala nejjednodušší cestou vedoucí k harmonii těla, duše a mysli. Je zaměřena především na zvládnutí dechových technik, vhodného a bezpečného cvičení ásan, správného držení těla, relaxačních, koncentračních a částečně i meditačních technik.

Vinjása jóga - tato jóga připomíná spíš tanec, než cvičení - plyne a je elegantní. V zásadě vychází z hatha jógy, ale přechody mezi jednotlivými pozicemi jsou rychlejší a plynulejší.

Aštanga jóga -  je tradiční jógová škola pocházející z jižní Indie. Je typická svou dynamičností, kterou se odlišuje od ostatních hatha jógových škol. Je relativně dost náročná.

 Akrojóga - tato jóga je spojením jógy, párové akrobacie a thajské masáže. Jedná se o relativně nový styl cvičení, který však oslovuje všechny, kteří hledají něco nového. Akrojóga je velice zábavná a navíc se dá praktikovat ve dvojici!

Létací jóga - pokud rádi „létáte“, vyzkoušejte si cvičení na speciálních popruzích, visících ze stropu jógového sálu, díky kterým nabude vaše jógová praxe zcela jiných rozměrů!

Restorativní jóga - dech, relaxační pozice a hluboké uvolnění, to je restorativní jóga. Jemné techniky restorativní jógy nás učí kultivovat naše vnitřní povědomí a zároveň jsou perfektním lékem na stres. Hodí se pro všechny uštvané, uspěchané a vystresované jedince, kteří potřebují opět najít cestu sami k sobě.

Bikram jóga - moderní dynamické cvičení, které se provádí v sálech s vyšší teplotou. Díky ní bude vaše tělo velmi flexibilní, ale také pevné a zdravé. Je alternativou tzv. Hot jógy.

Power jóga - není tolik o mystérii, ale o reálné praxi jednotlivých pozic, dechu a vědomé pozornosti. V tomto stylu cvičení nejde tolik o zdokonalování se a výkonnost, ale o harmonii a zaběhnutou rutinu, která do života přináší stabilitu a mír.

 

660x250_6.jpg

 

Autor: Veronika Červenková