Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Hubnutí s orbitrekem

Ne každý má možnost chodit obden běhat do lesa, navštěvovat posilovnu nebo si pravidelně shánět hlídání pro děti. Ani pro tyto jedince však není vše ztraceno - lze totiž jednoduše cvičit doma.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Rotoped jako věšák na prádlo? Raději na něm cvičte!

Pořiď si švihadlo a vyskákej si sexy postavu

Chcete změnu? Zkuste trénink na schodech!


Spousta lidí si, ve snaze zhubnout a zlepšit fyzickou kondici, pořizuje domácí fitness vybavení, stepperem počínaje a běžeckým pásem konče. Jedním z takových velice oblíbených přístrojů na domácí cvičení je tzv. orbitrek. Tento stroj pomáhá spalovat tuk, posiluje svaly celého těla a aktivuje kardiovaskulární systém.
   
Aby se z vašeho hubnoucího pomocníka nestal jen věšák na prádlo nebo lapač prachu, řiďte se těmito jednoduchými pravidly a záhy zjistíte, že vaše investice nebyla zbytečná:

Stanovte si cíl - dřív, než se vrhnete na zběsilé šlapání, si rozmyslete, čeho chcete dosáhnout. Je - li vaším cílem vyloženě hubnutí, střídejte cvičení ve střední intenzitě, které budete provádět 45 - 50 minut, 3 x týdně, s intervalovým tréninkem, při kterém maximálně svoje tělo zatížíte (asi na minutu) a pak na minutu zvolníte. Pokud zároveň pracujete na nabrání svalové hmoty, na orbitreku cvičte až po posilování.

Určete pevné dny a hodiny - říct si, že budete cvičit, nestačí! Stanovte si pevné dny i hodiny, ve kterých se budete aktivitě věnovat a tohoto plánu se držte. Úskalím domácího cvičení je nebezpečná blízkost pohovky a lednice, proto je zde disciplína na místě.

Převlékněte se - pořiďte si pěkné legíny a sportovní triko. Rozhodně necvičte v tom, co máte právě na sobě. Oddělte čas odpočinku od času pro pohyb.

Zabavte se - jestliže vás samotné cvičení moc nebaví, pusťte si k tomu televizi, poslouchejte oblíbenou hudbu nebo si čtěte. Při aerobních aktivitách se nepotřebujete příliš soustředit, proto si je co nejvíc zpříjemněte.

Hlídejte tep - abyste hubli, měli byste udržovat Vaši tepovou frekvenci v tzv. aerobním pásmu. To si vypočítáte tak, že od čísla 220 (to je hodnota maximální tepové frekvence) odečtete váš věk. Z výsledku vypočtěte 65 - 75 % - to je Vaše aerobní pásmo. Tepovou frekvenci si měřte buď přímo pomocí orbitreku nebo pomocí sportovních hodinek.

Měňte trénink
- abyste se nezačali nudit vy ani vaše tělo, měňte pravidelně podobu tréninků. Jednou šlapejte dlouho a v mírném tempu, podruhé zkuste sprinty, potřetí zkombinujte orbitrek s posilováním. Při cvičení na orbitreku nikdy nevynechávejte práci rukou!

Jezte rozumně - ani půlden strávený na orbitreku vás nespasí, pokud se budete přejídat. Upravte a odlehčete svůj jídelníček, pravidelně cvičte a dostatečně odpočívejte a uvidíte, že se výsledky brzo dostaví.

 

 

660x250_2.jpg

 

Autor: Veronika Červenková