Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Fit do Vánoc – cvičební plán na celý týden

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží - a co by mohlo být lepším dárkem pod stromečkem, než vysportované, zdravé a štíhlé tělo? Začněte proto už dnes pracovat na své vánoční postavě - i když zbývá času relativně málo, i za takovou krátkou dobu lze tělo zpevnit a vyladit tak, abyste pod rozsvíceným stromečkem byli za nejjasnější hvězdu vy.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Cviky s gumou na doma i do přírody

5 tipů, jak si najít čas na cvičení

5 efektivních cviků na ven

 

Upravte svůj jídelníček - jezte alespoň 5 porcí jídla denně, hodně pijte a večer si odpusťte sacharidy. Snažte se přes Štědrým dnem neuzobávat cukroví ani nepopíjejte alkohol.

 

Následujte  tento týdenní cvičební plán a výsledky se jistě brzy dostaví:

Pondělí: Aerobní trénink - Na první den v týdnu, kdy jste odpočinutí po víkendu, zvolte aerobní aktivitu, která má úžasnou schopnost spalovat podkožní vrstvy tuku. O víkendu většinou také víc jíme, proto budou svaly napumpované sacharidy a Vy budete mít spoustu energie na 45 - 60 minut dlouhý výběh podzimním parkem. Hlídejte si svou tepovou frekvenci a po doběhnutí se důkladně protáhněte.

Úterý: Domácí kruhový trénink - Stáhněte si na svém chytrém telefonu aplikaci pro měření intervalů. Nastavte si cyklus s dvěma koly, pěti intervaly po dvou minutách a dvacetivteřinovými pauzami. Protože Vás možná bolí nohy po včerejším běhání, první kruhový trénink týdne se soustřeďte na horní polovinu těla a břicho. Jako první cvik z pěti zařaďte kliky, poté rozpažování s činkami, tricepsové kliky, zvedání horní poloviny těla v leže na břiše a zkracovačky. Za 25 minut máte odcvičeno, ale pokud by to bylo pro Vás málo, dejte si celý trénink ještě jednou.

Středa: Aerobní trénink - Jděte si opět zaběhat, vyjeďte si na kole nebo využijte kardio zóny ve Vašem oblíbeném fitness centru.

Čtvrtek: Domácí kruhový trénink - Tentokrát zacílíme trénink na dolní polovinu těla. Časovač si nastavte stejně jako v úterý. Mezi první cviky zařaďte výpady, pak pokračujte šikmými výpady (jako byste dělali pukrle), dřepy, v leže na zádech zvedejte pánev (tzv. hip thrust) a sérii zakončete výdrží ve vzporu na předloktí. Při výpadech i dřepech se pořádně zapotíte, takže se pak můžete odměnit dvěma kousky cukroví nebo malou hrstí sušeného ovoce.

Pátek: Aerobní trénink - Když bude venku hezky, jděte ven. Posílíte tak nejen tělo, ale i ducha. V případě nehezkého počasí zvládnete i kardio trénink doma. Nemusíte hodinu poskakovat na místě - vsaďte na vysoce intenzivní intervalový trénink (HIIT) a do půl hodinky budete mít hotovo. Bleskurychlé pálení tuku je zaručené.

Sobota + neděle: Volno - Užijte si zaslouženého volna, nakrmte svoje tělo kvalitními živinami a nechte bolavé svaly odpočinout.

 

660x250_2.jpg

 

Autor: Veronika Staňková