Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Domácí posilovna – cviky pro sexy bicepsy a tricepsy

Bicepsy většinou pro ženy nepředstavují problémovou partii, nicméně tricepsy, ty pěkně dovedou potrápit. Zatímco na bicepsy nemá gravitace a věk zásadní vliv, tricepsy se kvůli těmto dvěma faktorům umí proměnit v noční můru. Aby byly paže žen krásně pevné, přitažlivé a ladné, je nutné věnovat jim určité úsilí i čas při tréninku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Domácí posilovna – štíhlé paže do nátělníku

Domácí posilovna - jógový Pozdrav slunci

Domácí posilovna – kardio cvičení

   
Silné, ochranitelské paže jsou u mužů lákadlo číslo jedna, a proto by je ani oni rozhodně neměli zanedbávat.
   
Paže skvěle procvičíte v posilovně, za asistence činek - jednoruček nebo pomocí specializovaných přístrojů. Pokud se vám ale nechce vytáhnout paty z domova, zvládnete to také v pohodlí obýváku.

 

Připravte si činky, láhve s vodou a posilovací gumu a pusťte se do toho:

Bicepsové přítahy - uchopte do ruky činku, naplněnou láhev nebo použijte gumičku (tu zahákněte jedním koncem pod chodidlem a druhý chytněte do ruky). Loket nechte blízko u těla a s výdechem zvedejte činku k rameni. S nádechem pomalu vracejte zpátky, ale stále vnímejte, jak sval pracuje. Abyste si pohyb ztížili, vytáčejte ve spodní poloze zavřenou dlaň směrem ke stehnu a při pohybu nahoru ji přetáčejte k rameni. Rotace cvik zefektivní. Myslete na to, abyste zvládli provést stejný počet opakování na obě strany.

Tricepsy s vlastní váhou
- sedněte si na bok a dlaň ruky, která je dál od podlahy, o ni opřete. Spodní ruku „omotejte“ kolem hrudníku, aby Vám při cvičení nepřekážela. S nádechem krčte loket a snažte se přiblížit rameno co nejvíc k podlaze, s výdechem loket propínejte. Zkuste vydržet 5 sérií po 10 opakováních, pak si přesedněte na druhý bok a procvičte i druhou paži.

Triceps v kleče
- klekněte si na podložku na kolena a dlaně opřete o zem. Srovnejte páteř, neprohýbejte se a do jedné ruky uchopte činku. Zvedněte loket k žebrům a s výdechem ho propněte. S nádechem předloktí povolte, ale loktem nehýbejte. Po několika sériích strany vyměňte.

Krab - sedněte si na podložku a dlaně opřete za zády tak, aby prsty směřovaly k Vašim patám. Pokrčte kolena a zvedněte boky vzhůru ke stropu. S nádechem pokrčte lokty a s výdechem je opět propněte. Celou váhu těla teď zvedáte jen pomocí zadních stran paží a ty se tím krásně formují.

„Pohoda“ na zádech
- lehněte si na podložku na záda a do obou dlaní si vezměte činku. Lokty zvedněte ke stropu tak, aby byly paže kolmé k podlaze. S nádechem přibližte činku k Vašemu čelu, s výdechem ji zvedněte ke stropu. Opět pracují tricepsy.

Diamantový klik
- srovnejte svoje tělo do klasického kliku. Neprohýbejte bedra, ramena tlačte dolů od uší. Nyní spojte palce a ukazováčky a kliky provádějte v tomto postavení paží. Potrápíte nejen tricepsy, ale také ramena a vůbec celý střed těla.

Po cvičení tricepsy i bicepsy důkladně protáhněte!

 

660x250_3.jpgAutor: Veronika Čevenková