Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Detoxikace na trampolíně

Pročistit organismus od různých neduhů vám může pomoci trampolína. Nevěříte? Systematické skákání totiž dokáže z těla odplavit odpadní látky mnohem důkladněji a kromě toho posiluje i další důležité orgány. Zkuste to!

 

ČTĚTE TAKÉ:

5 tipů, jak při stresu detoxikovat svůj organismus

Chcete-li zhubnout vyčistěte si organismus

Půst: ano či ne?


Jak to funguje
Skákání na trampolíně je jedním z nejlepších způsobů, jak rozproudit v těle lymfu. Opakující se pohyby nahoru a dolů výrazně podporují stlačování krevního a lymfatického řečiště a napomáhají tak k odplavování toxinů a odpadních látek z buněk organismu.

Co organismu přináší skákání na trampolíně:
- uvolňuje tělo i mysl
- zvyšuje imunitu
- zlepšuje cirkulaci krve
- posiluje srdce a plíce
- dodává energii
- pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a optimalizovat tělesnou váhu
- předchází vzniku celulitidy
- revitalizuje organismus
- navozuje dobrou náladu

Kdy raději neskákat:
- pokud trpíte onemocněním srdce, kloubů, kostí, žil nebo jiným závažným chronickým onemocněním. Také necvičte při akutních onemocněních a infekci.

Proces očišťování

Pokud budete cvičit pravidelně, dostaví se u vás proces očišťování, který se může projevit jako bolest hlavy, výtok, vyrážka, průjem či vodnatá sekrece z nosu. K minimalizaci těchto průvodních účinků, zvyšte svůj denní příjem tekutin (zejména čisté vody bez bublin).

Jak na to
Nikdy necvičte v klouzavé obuvi, ponožkách či punčochách. Nejlepší je pokud budete skákat naboso. Trampolína nabízí řadu variant cvičení - můžete běhat, skákat snožmo, ze strany na stranu, zdvihat kolena střídavě do výšky, twistovat apod. Začínáte-li cvičit, nejprve si rozehřejte svalstvo skákáním v rytmu chůze, stejným tempem cvičení zakončujte.


Autor: Monika Kuželová