Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Cviky s gumou na doma i do přírody

Posilovací gumička je skvělá věc. Je lehká, takže se vám vejde do každé kabelky, stojí jen pár desítek korun a může vám pomoct vytesat postavu snů. Sice by se mohlo zdát, že vám taková jednoduchá pomůcka nemůže dát pořádně zabrat, nicméně zdání klame a při správném používání se z gumičky stává všestranný posilovací stroj.

 

ČTĚTE TAKÉ:

5 efektivních cviků na ven

Doma a bez pomůcek. 5 jednoduchých cviků na vaše problémové partie.

Jak rychle vyrýsovat postavu aneb ukažte své křivky na pláži.

 

Při cvičení držte gumičku pevně v dlaních a hlídejte si, aby se vám neohýbalo zápěstí - to musí být stále natažené.

Zpevněte si tělo těmito jednoduchými cviky:

Rozpažování - uchopte každý konec gumy jednou rukou a paže natáhněte před sebe. Poté s výdechem ruce rozpažujte - nikam nespěchejte, nekrčte lokty, ale ani je neprolamujte. Až ucítíte, jak zabírají svaly mezi lopatkami a svaly na zadní straně ramen, s nádechem vracejte paže zpátky, ale gumičku držte stále v mírném napětí (guma se během cvičení neodpočine, stejně, jako Vy).

Boxování - provlečte si gumu za zády na úrovni beder a chytněte opět každou rukou jeden konec. S výdechem proveďte pravou paží pohyb, jako byste boxovali - pohyb je vedený silou, ne švihem. Představte si před sebou soupeře a snažte se trefovat pěstí do pomyslného nosu. Paže střídejte, ramena nezvedejte k uším.

Bicepsy - jeden konec gumičky přišlápněte pravou nohou a druhý uchopte do pravé ruky. S výdechem přitahujte gumu k rameni, aniž byste ale hýbali loktem. Posílíte bicepsy stejně, jako při cvičení s jednoručkou. Po několika sériích strany vystřídejte.

Tricepsy - teď trochu složitější cvik, ale o to víc účinný - chyťte jeden konec gumy do levé ruky a tu si pak položte na pravé rameno. Opačného konce se chopí pravá ruka. S výdechem pravou rukou stahujte konec gumy dolů k pravému stehnu. Měli byste cítit, jak zabírá triceps na pravé ruce. Gumičku nikdy během série nepovolujte a loket v krajní poloze neprolamujte. Až Vás bude sval hezky pálit, strany vystřídejte.

Prsní svaly - zkraťte si gumičku tak, že oba její díky položíte na sebe. Pak zkrácenou gumu uchopte oběma rukama a zvedněte do výšky hrudní kosti. Ruce překřižte a přitáhněte asi na 10 cm k tělu. S výdechem gumu odtlačujte do stran tak, abyste cítili práci prsních svalů. Proveďte aspoň 4 série po 10 opakováních.

Unožování - navlékněte si gumičku pod chodidla nebo na kotníky. S výdechem unožte jednu nohu do strany a s nádechem vraťte zpět. Nohy pravidelně střídejte. Trup se po celou dobu tohoto cviku ani nehne a gumička je stále v napětí. Zkuste, jak Vaše hýždě zabírají při různých variantách tohoto cviku - unožujte, zanožujte, vytáčejte patu ke stropu nebo jen hmitejte. Hýždě a stehna nešetřete a s každým opakováním pohyb zvětšete aspoň o pár milimetrů.

 

660x250_3.jpg

 

Autor: Veronika Staňková