Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Cvičením proti podzimní depresi - 7. díl

Každý může mít někdy pocit, že ho nic nebaví a nezajímá, každý se může potýkat se špatnou náladou a nemusí to hned být deprese, vyžadující léčbu psychofarmaky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Cvičením proti podzimní depresi - 1. díl
Cvičením proti podzimní depresi - 2. díl
Cvičením proti podzimní depresi - 3. díl
Cvičením proti podzimní depresi - 4. díl
Cvičením proti podzimní depresi - 5. díl
Cvičením proti podzimní depresi - 6. díl

 

Existuje mnoho přirozených způsobů, jak se skleslosti zbavit - pokud vás bude provázet špatná nálada, můžete vyzkoušet tyto bylinky.

 

Pijte třezalku - Třezalka tečkovaná se užívá jako přírodní antidepresivum už od nepaměti. 1,5 gramu třezalkové natě (seženete ji v lékárně) zalijte 200 ml vroucí vody a nechte 15 minut vylouhovat. Nálev vypijte a radujte se ze života. Pozor - třezalku nikdy nekombinujte s antidepresivy! Podobné účinky jako třezalka má také kozlík lékařský nebo květ prvosenky.

Vařte s bazalkou - připravte si doma bazalkové pesto nebo salát s rajčaty, mozzarellou a bazalkou. Tato aromatická bylinka umí zklidnit nervovou soustavu, odstranit bolesti hlavy, snížit negativní dopad stresu na náš organismus, ale také tlumit úzkosti.

Kouzelný heřmánek - heřmánek máme často spojený s dětstvím, s dobou, kdy se o nás někdo staral, kdy jsme byli v bezpečí u maminky. Uvařte si heřmánkový čaj nebo si s ním připravte voňavou koupel. Tato kytička umí zmírnit depresivní náladu.

Levandule - ne nadarmo se z ní šijí aromatické polštářky a vyrábí éterické oleje na podporu spokojeného spánku. Levandule uklidňuje pocuchané nervy.

 

Bylinky propojte s pohybem a zaručujeme vám, že se budete cítit báječně. Zkusit  můžete další díl seriálu Cvičením proti depresím od trenérky Marie Korseltové.

 

Cvicenim-proti-podzimni-depresi-7dil.jpg

 

Osmý díl ze Seriálu Cvičením proti podzimním depresím můžete již nyní shlédnout na FITHALL TV. Více o FITHALL TV naleznete ZDE.