Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Chcete mít pěkná prsa? Poradíme vám, jak na to!

Posilování i protahování prsních svalů je nesmírně důležité, a to hned z několika důvodů. Jednak se zkrácené a ochablé prsní svalstvo podílí na bolestech zad v oblasti lopatek, ale také působí velmi neesteticky. Základem krásného a hlavně správného držení těla jsou posílené mezilopatkové i prsní svaly a protažené svaly prsou, které pak netáhnou ramena dolů k zemi.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Chcete mít pěkná prsa? Poradíme Vám, jak je vytrénovat.

Pevná prsa hravě!

Zásady pro posilování svalů hrudníku a paží

   
Vypracované prsní svaly mají u mužů schopnost přitáhnout pozornost žen a naopak. Prsní svaly pomáhají ženským přednostem odolávat gravitaci.
   
Inspirujte se nejlepšími cviky na posílení prsních svalů, ať už jste muž či žena:

Kliky - klik je základním cvikem, který byste pro vytesání pevných prsou měli provádět. Klekněte si na kolena, zpevněte břicho a zafixujte bedra tak, aby se v žádném případě neprohýbala, hlavu nechte v prodloužení páteře a dlaně položte na podložku asi metr od sebe. S nádechem přibližte hrudník i boky k zemi a s výdechem se pak pomocí paží zvedněte zpátky nahoru. Abyste si cvik ztížili, propněte kolena a vyzkoušejte tzv. pánské kliky. Zpočátku stačí provést jen několik opakování a s rostoucí sílou opakování i série přidávejte. Stále ale myslete na správnou techniku.

Shyby - shyby jsou dalším komplexním cvikem, jenž zapojí do hry více kloubů i svalů. V podstatě zvedáte jen vlastní váhu, ale to bohatě stačí. Najděte si ve svém okolí horizontální tyč (třeba na dětském hřišti nebo použijte konstrukci pro klepání koberců, která je na každém sídlišti), chytněte se podhmatem a s výdechem přitáhněte k tyči hrudník. Pokud by to bylo moc obtížné, pomáhejte si nohama, ale stále vnímejte práci svalů.

Rozpažování - lehněte si na záda a do každé ruky uchopte činku nebo láhev s vodou. Vzpažte ke stropu a s nádechem rozpažte. S výdechem pak opět vzpažujte. Cvičte tahem, nikoliv švihem. Zvládněte aspoň 4 série po 10 opakováních a nebojte se vzít do rukou pořádnou zátěž. Pokud budete cvičit v posilovně, změňte po několika sériích sklon lavice, aby měly prsní svaly možnost zabrat ze všech úhlů.

Stlačování míčku - na domácí cvičení si pořiďte malý gymnastický míč nebo použijte polštář. Míč si vložte mezi dlaně, lokty zvedněte do úrovně prsou a předloktí držte vodorovně s podlahou. S výdechem silou míč stlačte, pár vteřin vydržte a s nádechem povolte. Opět absolvujte 4 série po 10 opakováních.

Protažení - v případě prsních svalů je stretching extrémně důležitý. Stoupněte si bokem ke zdi, zapřete o ni paži, kterou pokrčíte v lokti a s výdechem jemně protlačte rameno dopředu tak, abyste cítili, jak se svaly protahují. Chvilku vydržte a poté strany vystřídejte. Potom spojte ruce za zády, jednou rukou chytněte zápěstí té druhé, propněte lokty a s výdechem zvedejte paže vzhůru, kam až Vám to flexibilita dovolí. Opět vydržte aspoň 10 vteřin.

 

660x250_2.jpg

 

Autor: Veronika Červenková