Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Angličák – cvik, který vám stačí na posílení celého těla

Angličák je komplexní cvik s vlastní vahou těla. Bůhví proč se mu říká tak, jak se mu říká, nicméně v našich krajinách je známý pod tímto názvem. V anglicky mluvících zemích mu přezdívají „Burpee“ a toto označení se pomalu začíná rozšiřovat i u nás.
   
Existuje nespočet variant tohoto cviku, ale jen pokud budete cvičit tu nejobtížnější, dosáhnete nejlepších výsledků. A jaké výsledky by to vlastně měly být?

 

ČTĚTE TAKÉ:

Představujeme Street workout

Rotoped jako věšák na prádlo? Raději na něm cvičte!

Pořiď si švihadlo a vyskákej si sexy postavu

 

Díky pekelně náročnému a zároveň jednoduchému cviku Burpee dosáhnete lepší fyzické kondice, budete pálit spousty kalorií, posílíte srdce, cévy i plíce, procvičíte svaly na stehnech i hýždích, lýtka, posílíte prsní svaly, bicepsy, tricepsy, záda, břicho, vylepšíte svou koordinaci, sílu, rychlost, vytrvalost i výbušnost a navíc zapojíte téměř všechny hlavní klouby těla - a to za to určitě stojí.
   
Tak, jako i v případě jiných cviků platí, že kvalita provedení má jednoznačně přednost před kvantitou. Pokud není vaše tělo na angličáky dobře připravené a vy se budete snažit pokořit rychlostní rekord, můžete si špatným provedením cviku jedině ublížit.
   
Jak se takový angličák dělá, se dozvíte zde:

1. Stoj - postavte se s chodidly mírně od sebe. Narovnejte záda, uvolněte ramena a zpevněte břicho.

2. Hluboký dřep
- pokud možno nechte po celou dobu chodidla v kontaktu se zemí a neodlepujte  od ní paty. Přejděte do hlubokého dřepu. Jestliže paty na zemi neudržíte, oddalte nohy od sebe. V hlubokém dřepu položte dlaně na zem, pod vaše ramena. Dívejte se stále před sebe, abyste zbytečně nenamáhali krční páteř.

3. Vzpor - oběma nohama současně zaskočte dozadu do vzporu. Dejte si pozor na to, co v tu chvíli dělá vaše páteř - nesmíte se za žádnou cenu prohnout v bedrech. Břišní svaly jsou stále pevné jako skála, lopatky leží na vašem hrudníku. Pohled směřuje k zemi.

4. Klik - s nádechem přejděte do kliku. Pokud si dlaně položíte dál od sebe, budou víc pracovat prsní svaly, když je naopak přiblížíte, zapojíte tricepsy. Stále myslete na vaše bedra a lopatky. Dotkněte se hrudníkem podlahy a s výdechem se odtlačte zpět do vzporu.

5. Dřep - zpevněte břicho a přeskočte oběma chodidly mezi vaše dlaně, zpátky do dřepu.

6. Výskok - z hlubokého dřepu vyskočte nahoru a všechno opakujte, dokud vám budou stačit síly.

 

 

Správnou techniku a varianty provedení vám představí ve videu níže trenérka Marie Korseltová.

 

Anglicak-cvik-ktery-vam-staci-na-posileni-celeho-tela.jpg

 

Jestliže vás bolí kolena, bude pro vás nejspíš fáze výskoku z hlubokého dřepu obtížná. To ovšem neznamená, že byste se jí měli vyhýbat - právě naopak - kolena vás bolí, protože je dostatečně neprocvičujete dřepy nebo dřepy provádíte nesprávnou technikou.
   
Zkuste cvičit 30 Burpees denně po dobu jednoho měsíce a uvidíte zázraky!

 

Autor: Veronika Červenková