Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

6 skvělých cviků na doma, které vám zpevní celé tělo

Sice existuje téměř nepřeberné množství různých cviků, které slibují zpevnění postavy, nicméně jen málokterý z nich je skutečně účinný. Většinou nejlépe funguje to, co je vyzkoušené a prověřené praxí, ale zároveň jednoduché.

 

Neplýtvejte proto časem na neefektivní trénink a raději se zaměřte na cviky, které Vaše tělo skutečně vyrýsují. Navíc k jejich provedení nepotřebujete žádné speciální náčiní, ale jen vlastní váhu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Cviky, kterými zpevníte střed těla

Chcete mít vosí pas? Máme pro vás tipy na cvičení.

Cvičení s vlastní vahou těla, aneb jde to i bez činek

 

1. Kliky - Nejjednodušší cvik na horní polovinu těla není mezi ženami příliš oblíbený a to je škoda. Dokáže totiž skvěle posílit prsní svaly, tricepsy, bicepsy i záda. Kliky jsou komplexní, jednoduché a velmi účinné. Pro začátek si klekněte na kolena, opřete se dlaněmi o podložku, pánev mírně podsaďte a s nádechem spouštějte hrudník k podložce. S výdechem se opět vraťte zpátky. Pro posílení tricepsů zvolte užší postavení dlaní, pro pevné prsní svaly naopak položte dlaně dál od sebe.

2. Výpady
- Sexy stehen i hýždí dosáhnete prováděním výpadů. Vykročte pravou nohou vpřed, jako byste dělali dlouhý krok. Zhoupněte se k zemi tak, aby koleno přední nohy svíralo pravý úhel. Kolenem zadní nohy se přibližte co nejvíc k podložce. S výdechem zakročte zpět a to samé zopakujte na druhou nohu. Pro zintenzivnění klidně chvilku zůstaňte v krajní, dolní poloze, a párkrát zahmitejte. Když Vás budou stehna i hýždě jemně pálit, máte jistotu, že cvičení opravdu funguje.

3. Dřepy - Další cvik na stehna a zadní partie, který je k nezaplacení. Stačí se postavit s nohama na šířku boků a s nádechem klesat pánví dolů, jako když si chcete sednout na židli. Kolena by se Vám neměla dostat před kotníky, aby se zbytečně nepřetěžovala. Celou dobu si hlídejte bederní páteř - neprohýbejte se a ramena držte daleko od uší. Pro zpestření i zapojení jiných svalových skupin zkuste chodidla položit dál od sebe nebo jednu nohu postavit na špičku.

4. Vzpory - Král cviků s vlastní váhou Vám pomůže zpevnit střed těla, paže a zapojí také svaly uložené hluboko v břiše i kolem páteře. Klekněte si na podložku, opřete se o předloktí a srovnejte krční i bederní páteř. Natáhněte dozadu obě nohy a chvilku vydržte. Ramena, boky a kotníky tvoří přímku. Pravidelně dýchejte, neprohýbejte se v bedrech a vnímejte, jak Vaše svaly pracují. Pro zjednodušení se lze opřít o pokrčená kolena - vždy je lepší provést snazší verzi, ale správně, než těžší, s rizikem ublížení si.

5. Zkracovačky - Stálice v dynamickém posilování břišních svalů může při nesprávném provedení napáchat více škody, než užitku. Zapomeňte na „lehy - sedy“, položte se pohodlně na záda, pokrčte kolena a prsty propleťte za hlavou. Bradu držte alespoň 15 centimetrů od jamky pod krkem a s výdechem odlepujte pouze lopatky od země. Výš se zvedat nezkoušejte - pak by se zapojovaly svaly na přední straně stehen a bříško by zahálelo.

6. Angličáky - Klik - dřep - výskok…a tak stále dokola. Angličáky jsou náročné, dynamické a tuk spalující cvičení, které posílí nejen svaly, ale také kardiovaskulární systém. Jsou kombinací silového a aerobního cvičení, takže díky nim využijete spoustu kalorií a vytvarujete Vaše tělo do ideálních proporcí.

Na konci každého cvičení se nezapomeňte důkladně protáhnout!

Autor: Veronika Staňková