Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

5 efektivních cviků na ven

Na to, abyste mohli cvičit venku, je nejdůležitější překonat ostych z pohledů kolemjdoucích. Nebát se cvičit na lavičce v parku, na schodech před domem nebo běhat po ulici a přitom se potit a funět, zatímco si opodál paní venčí pejska a kolem prochází elegantní pán s kufříkem, vyžaduje trochu drzosti a praxe.

 

ČTĚTE TAKÉ:

10 minut pro dokonalé břicho

10 minut pro dokonalé hýždě

10 minut pro dokonalé paže

 

Je sice nepříjemné, když na vás partička puberťáků pokřikuje a vy ani nevíte co, protože vnímáte jen svůj dech a rytmus hudby ze sluchátek, ale na druhou stranu vám mohou být druzí naprosto ukradení. Vždyť je to váš zadek, který bude pevný a kulatý a vaše váha vám a jen vám ukáže už brzo o kilo méně. Využijte proto poslední zbytky krásného počasí a vyrazte si protáhnout tělo do přírody (nicméně i v zimě se dá cvičit venku).

Výpady
- není nic jednoduššího než klasické výpady. Buď při nich zůstaňte na místě a jen střídejte nohy, nebo se jimi posouvejte vpřed. Snažte se zadní koleno položit skoro až na zem a bedlivě si hlídejte postavení kolene přední nohy (musí svírat pravý úhel) i postavení páteře (nehrbte se, neprohýbejte se, nevystrkujte bradu, nepřitahujte ramena k uším). Výpady jsou královskou cestou k dokonalým hýždím i stehnům a navíc Vás připraví o spoustu kalorií, takže si pak doma můžete dát něco dobrého na zub.

Výšlapy na lavičku - pokud máte tenisky od bláta, je lepší lavičku nahradit vysokým patníkem nebo pařezem. V případě čistých bot vystupujte na lavičku a sestupujte zpátky na zem - buď 10 x jednou nohou a poté druhou, nebo končetiny střídejte. Volte si tempo podle sebe - zdatnější jedinci přidají na rychlosti, začátečníci zvolí pomalejší pohyb.

Unožování - udělejte krok vpřed pravou nohou a levou unožte do strany. Pak ji položte před sebe a unožte pravou. Snažte se nehýbat trupem - zapojujte pouze dolní končetiny. Po několika zdolaných metrech byste měli cítit jemné pálení hýžďových svalů.

Zkracovačky
- najděte si kousek suché a čisté lavičky a sedněte si na její okraj. Potom se zaklánějte a zvedejte zpět do sedu tak, abyste cítili práci břišních svalů. Pokuste se do cvičení nezapojovat záda. Pohyb nedělejte ve velkém rozsahu - spíš se soustřeďte na to, jak břicho reaguje i při drobném kmitání. Zacvičte si aspoň 4 série po 20 opakováních a zkuste také chvilku vydržet v dolní poloze.

Vzpory - nemusíte si špinit ruce o zem, stačí opět najít kousek suché lavičky. Opřete si dlaně o lavičku, stáhněte ramena dolů od uší, neprohýbejte se v bedrech a natáhněte obě nohy dozadu. Nevystrkujte zadek, ale ani se neprohýbejte. Vaše tělo je rovné jako prkno. S výdechem přitahujte střídavě pravé a levé koleno k bradě, ale střed těla se ani nehne. Po potrápení přímého břišního svalu se přetočte na stranu, jednu ruku nechte na lavičce a tu opačnou vytáhněte k nebi. Chvilku vydržte nebo houpejte bokem k zemi a vracejte ho zpátky nahoru, aby se šikmé břišní svaly zapojily ještě intenzivněji. Po několika opakováních strany vystřídejte.

 

 

660x250_2.jpg

 

Autor: Veronika Staňková