Časté dotazy

Zde najdete odpovědi na otázky, s kterými se nejčastěji setkáme

Časté dotazy  
>
  PŘEHRÁVÁNÍ VIDEÍ

01 PŘEHRÁVÁNÍ VIDEÍ

Propojení počítače s televizí - krátký návod

V případě, že se rozhodnete samotnou televizi k PC opravdu připojit, jako první se nejspíše podíváte na zadní stranu televizoru, kde najdete nespočet různých konektorů a zdířek. Nezkušený uživatel může být z tohoto pohledu přinejmenším lehce na rozpacích nebo dokonce tak znechucen, že se na celou snahu už předem vykašle.

 

Konektory na TV

Pro získání lepšího přehledu se nyní podívejte na následující tabulku, která vám shrne všechny různé možnosti, jakými se v současnosti přenáší obrazový signál.

 

konektory_tv.jpg


Konektory na PC
Je ale jasné, že ne všechny konektory na TV vám umožňují jakkoliv přivést patřičný signál z PC. Navíc například HDMI je plně kompatibilní s DVI konektorem, kdy oba nesou nekódovaný digitální video signál a je možné jej přepojit skrze jednoduchou redukci. Stejně tak můžete ze SCART konektoru jednoduše získat kompozitní přípojku apod.


konektory_pc.jpg

 

ZVUK

Nejběžnější propojení vede z výstupu na sluchátka/reproduktory, případně line–out. Oba tyto konektory jsou standardní 3,5mm jacky. Na televizi se pak propojí do červeného (pravý reproduktor) a bílého (levý reproduktor) cinche. Kabel na toto propojení je běžně k dostání. Na jedné straně má 3,5mm konektor a na druhé dva cinche.

 

SAMOTNÉ PROPOJENÍ

Jistě má valná většina z vás na svém PC operační systém z dílen Microsoftu. Ať už se jedná verzi XP nebo Vista, obě varianty podporují připojeni externí obrazovky a umožňují provádění základních změn v parametrech obrazu.V systému Windows XP stačí kliknout pravým tlačítkem na ploše a vybrat položku "Vlastnosti", která vás přepne do výše zobrazeného okýnka. Pokud si tedy chcete televizor připojit jako druhý monitor, stačí jej patřičně propojit, kliknout na obrazovku číslo dvě a dole zaškrtnout políčko "Rozšířit plochu i na tento monitor. Tím je vše nastaveno a na vaší TV byste ihned měli vidět pozadí vaší pracovní plochy. Bohužel tato varianta neumožňuje provádět klonování obrazu (na obou zařízeních stejné) a tak musíte okénko s filmem prostě "přetahovat" na potřebnou obrazovku. Výhodou je fakt, že u každé obrazovky si pomocí jezdce pohodlně vyberete potřebné rozlišení. Dalším důležitým omezením, o kterém jsme se zatím nezmínili je fakt, že tento způsob připojení dalšího monitoru se hodí výhradně jen pro DVI, HDMI nebo D-Sub. U S-Videa může velmi často způsobovat potíže neboť si nebudete schopni vybrat, jaký signál se má do daného konektoru vysílat - pro toto použití je podstatně vhodnější využít softwaru dodaného u grafické karty.


V případě integrovaných karet Intel klikněte u této záložky na položku vlastnosti grafiky. U otevřené položky "Zobrazovací zařízení" pak využijte nabídku "Více monitorů".  Zpravidla se vám automaticky nastaví jako první zařízení monitor a jako druhé televizor. Můžete si pak vybrat, zda budete chtít mít na televizoru i monitoru stejný obraz, nebo si plochu rozšíříte a na té televizní pak budete pouštět filmy, fotografie a jiné. Pak už stačí jen potvrdit nastavení pomocí tlačítka v dolním rohu dialogového okna "Použít" a "OK".


U karet nVidia se k podobné nabídce dostanete přes položky Nastavení displeje nView, dále klonovat a monitor + TV.


U ATI je potřeba využít záložky Obrazovky a zapnout nabídku TV.

 

Nelze přehrávat videa

Pro přehrávání videí je nutné mít nainstalovaný flashplayer, případně povolené přehrávání na našich stránkách FITHALL.cz.

Většina prohlížečů má flashplayer automaticky nainstalovaný. Případně si ho můžete zcela zdarma stáhnout přímo od výrobce: http://get.adobe.com/flashplayer/

 

Pokud problémy s přehráváním budou nadále přetrvávat i poté, co si stáhnete nejnovětší verzi flashplayeru či případně povolíte přehrávání na našich stránkách, napiště nám info@fithall.com a my se vám pokusíme co nejdříve pomoci.