Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Chcete vidět výsledky svého hubnutí? 6 věcí, které dělat před a po cvičení!

Pokud systematicky trénujete, nebo chodíte cvičit kdykoliv, kdy máte čas, určitě máte nějakou představu o tom, k čemu by mělo vaše úsilí vést. Ať už je to snížení hmotnosti, pevnější svaly, zdravější srdce nebo jen pročištění myšlenek, vždy něco očekáváme.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vytvořte si vlastní tréninkový plán - zde je 8 tipů, jak na to!

10 zábavných způsobů, jak spálit 100 kalorií

10 největších mýtů o dietách a hubnutí

 

Jestli se už celou věčnost honíte po lese, rvete činky v posilovně nebo protahujete záda na józe a stále se nic s vaším tělem ani myslí neděje, je někde chyba.

 

Naučte se dělat těchto 6 věcí před i po cvičení a uvidíte, že se konečně hnete z místa:

1. Soustřeďte se – fofry v práci, rychle nakoupit, odpovědět na mail z telefonu ještě na běžeckém páse, rychle poslat SMS před lekcí jógy, mezi sériemi v posilovně projet sociální sítě. Tak takhle ne! Soustřeďte se na to, co se chystáte dělat. Zklidněte mysl i dech, mobil nechte vypnutý v tašce a věnujte se tomu, co se odehrává tady a teď. Prociťte práci svalů, věnujte se tlukotu srdce i dýchání – když cvičíte, tak cvičte. Je prokázáno, že spojení mysli a svalů či dechu během fyzické aktivity přináší lepší výsledky!

2. Vytyčte si cíl
– chcete se naučit stojku? Zvednout 50 kilo při mrtvém tahu? Uběhnout 10 kilometrů? Svoje aktivity namiřte tím správným směrem. Při zmateném a nahodilém tréninkovém plánu, nebo spíš neplánu, svého cíle nedosáhnete. Uvědomte si, co vlastně chcete a trénink tomu podřiďte.

3. Sbalte tašku – když vaše snahy krachují na lenosti, sbalte si tašku na cvičení už večer předem a také si promyslete, kdy a kam se půjdete hýbat. Šance, že se vypravíte namáhat svoje sezením zničené tělo ještě poté, co se svalíte doma na pohovku, je minimální.

4. Najezte se – nemůžete čekat, že cvičení k něčemu povede, když budete hladoví a slabí jako moucha. Ať už jdete běhat, posilovat nebo procvičovat ásány, dejte si předtím komplexní sacharidy a trochu libových proteinů. Nezatěžujte trávení tukem, přemírou bílkovin či vlákniny. Taky hodně v průběhu dne pijte.

5. Suplementujtepři podezření, že to s pohybem přeháníte a nestačíte se regenerovat, můžete zvážit zařazení doplňků stravy. Základem je ale vždy kvalitní jídelníček a dostatek odpočinku. Ráno sezobněte nějaké vitamíny a minerály, do kaše přidejte odměrku syrovátkového proteinu a při tréninku popíjejte BCAA aminokyseliny.

6. Najezte se znova – zapomeňte na to, že byste po večerním cvičení šli spát hladoví. Unavené svaly potřebují doplnit energii i živiny. Do svého auta přece také po dlouhé cestě musíte natankovat palivo. Po výkonu se vždy najezte, ať je hodin, kolik chce! Dopřejte si opět komplexní sacharidy, proteiny i zdravé tuky. Bezprostředně po cvičení si klidně dejte i něco sladkého.

 

 

600x250_FITHALL_TV_v2.jpg

 

Autor: Veronika Červenková