Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Nechci menší, ale větší (zadek)

Výzkumy potvrdily, že muže přitahují hýždě připomínající obrácené srdíčko. Optimální poměr pasu a boků samozřejmě také hraje roli, nicméně hýždě se řeší jaksi víc. Trendy ovlivňují nejen módu, ale také to, jaké typy postav se nám líbí - a právě teď letí vytrénované, pevné, „brazilské“ pozadí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Znáte svaly hýždí? A víte, jak je posilovat?

Zásady pro posilování a tvarování hýždí a dolních končetin

3 největší chyby v procvičování hýždí a dolních končetin

 

Tvar našich zadních partií je, tak jako všechno na těle, ovlivněný genetikou (Brazilky mají  tedy v tomto směru výhodu), ale nemá cenu vzdávat se bez boje.

 

I když jste majitelkou ne příliš výrazných hýžďových svalů, díky správně sestavenému jídelníčku a důmyslnému tréninku (a dalších triků) se mohou začít dít zázraky:

Dřepujte - silový trénink s velkými váhami je naprostý základ. Dřepy sice můžete dělat jen s vlastní váhou těla, nicméně svaly vám z toho neporostou. Díky dřepům bez přidané zátěže získáte sílu a vytrvalost, ale ne chtěné tvary. V posilovně se proto chopte činek a provádějte nižší počet opakování i sérií s vyšší váhou. O svoje kolena se nebojte, když budete cvičit správnou technikou, nic jim nehrozí. Podobně, jako dřepy, fungují i výpady nebo tzv. hip thrusty, kdy zvedáte pánev s činkou (osou).

Jezte - silový trénink, který není podpořený adekvátním jídelníčkem, vám nikdy nepřinese uspokojivé výsledky. Po tréninku si dopřejte nálož komplexních sacharidů i proteiny a ani na noc, kdy svaly regenerují a sílí, nezapomínejte - před ulehnutím do postele si dejte tvaroh nebo kaseinový protein.

Omezte kardio - nadměrné běhání vede k odbourávání tuku, ale také svalové hmoty. Proto když běháte nebo děláte jinou aerobní aktivitu, chraňte svaly užíváním BCAA aminokyselin. Pokud se zaměřujete na budování svalové hmoty, zkuste spíš k pálení tuku využít intervalový trénink, který je ke svalům šetrnější.

Hezky stůjte - stoupněte si bokem k zrcadlu a povolte se. Potom se narovnejte, vtáhněte břicho, napřimte hrudník a zadeček „vyšpulte“. Vidíte ten rozdíl? Když už cvičíte a hlídáte si jídelníček, neshazujte svoje výsledky nehezkým držením těla.

Naučte se oblékat - nemusíte si hned z internetu objednávat tzv. push-up kalhoty, které vašim tvarům pomohou - stačí, když se naučíte, co vám sluší a co vaše přednosti podtrhne. Vyzkoušejte sukně a kalhoty do pasu, světlejší barvy v oblasti boků a hýždí, větší kapsy či nabírané sukně.

Buďte trpěliví - na fitness stránkách sociálních sítí se zdá, že oblé pozadí má dnes už každý. Zdání ale klame. Vybudovat poctivou svalovou hmotu vyžaduje téměř nadlidské úsilí a trpělivost. Pokroky porovnávejte vždy jen ve vztahu k sobě, nikoliv k jiným (fiktivním internetovým) ideálům.

 

660x250_2.jpg


Autor: Veronika Červenková